http://gmh.com.tr/2019/10/30/grup-merkez-hasar-sakarya-bolge-mudurlugu/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:48
İkindi
15:23
Akşam
17:47
Yatsı
19:09
http://sakaryaradyomega.com/

Öğretmenlere masal anlatıcılığı eğitimi

Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik ‘Masal Anlatıcılığı’ eğitimi verildi.

Haberler/YAŞAM
16.06.2019
Haberi Yazdır
Öğretmenlere masal anlatıcılığı eğitimi

Çocukların ve zamanında kendi çocukluklarımızın vazgeçilmezi masallar, masal deyip geçilemeyecek kadar önemli bir işleve sahip. Önceleri çocukları oyalayıp, uyumalarını kolaylaştırıyor düşüncesiyle okuyup anlattığımız masalların ne büyük önemi olduğu ve çocukların gelişiminde ne kadar etkili oldukları yapılan pek çok araştırmayla da kanıtlanmış durumda...

Masallar, çocukların hayatında önemli yer kaplıyor. Bu gerçekten hareketle Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik ‘Masal Anlatıcılığı’ eğitimi verildi.

Tes İş Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Pembe Güner tarafından verilen eğitimde ‘Çocuk Gelişiminde Masalların Önemi’, ‘Yaş Gruplarına Göre Masal Seçimi’, ‘Eğitim Ortamlarında Masallar’, ‘Masalımı Nasıl Anlatırım? Hangi Yöntemleri Kullanırım?’ konularında öğretmenlerimiz bilgilendirildi.

Masal Anlatıcısı Rehber Öğretmen Pembe Güner tarafından verilen “Eğitim Ortamlarında Masallar ve Masal Anlatıcılığı” konulu eğitimler büyük ilgi gördü.

Milli Eğitim Bakanlığının Haziran ayındaki Mesleki eğitim Çalışmaları programında yer alan Masal Anlatıcılığı’nın eğitimde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu tür eğitimlerin önümüzdeki süreçte daha fazla sayıda öğretmenimize verileceğini belirtti.

Masal Anlatıcılığı eğitimlerinde Şair ve Edebiyatçı Cemal Süreya’nın ‘Masal dinlememiş çocuklar, büyüyünce kedi resmini cetvelle çizerler’ sözüne vurgu yapılıyor.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın