http://gmh.com.tr/2019/10/30/grup-merkez-hasar-sakarya-bolge-mudurlugu/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:48
İkindi
15:23
Akşam
17:47
Yatsı
19:09
http://sakaryaradyomega.com/

Nalbant Sakaryaspor'un toplam borcunu açıkladı: 30-35 milyon TL

Sakaryaspor'un yeni başkanı İbrahim Nalbant, yeşil-siyahlı kulübün toplam borcunun 30-35 milyon lira dolaylarında olduğunu açıkladı. Nalbant, "Toplam borçların tamamı 30-35 milyon TL dolaylarında. Dıştan gözüktüğü gibi 5-10 milyon değil." dedi.

Haberler/SPOR
11.07.2019
Haberi Yazdır
Nalbant Sakaryaspor'un toplam borcunu açıkladı: 30-35 milyon TL

Sakaryaspor'un yeni başkanı İbrahim Nalbant, Sakaryaspor'un olağanüstü genel kurulunda açıklamalarda bulundu. Sakaryaspor Kulübü Başkanı Nalbant, yaptığı açıklamada sezon içinde paraya ihtiyaç duyacaklarını ve bu yüzden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den, sivil toplum örgütlerinden ve Sakarya halkından destek istediklerini belirterek, bundan sonraki süreçte tek kuruşun heba olmayacağını ve bu konuda şeffaf olacaklarını dile getirdi. Nalbant ayrıca yeşil-siyahlı kulübün toplam borcunun 30-35 milyon TL civarında olduğunu söyledi. 

"TEK KURUŞ DAHİ HEBA OLMAYACAK"
Sezon içinde lazım olan parayı karşılayamayacaklarını dile getirerek başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, sivil toplum örgütleri ve Sakarya halkından destek beklediklerini söyleyen Nalbant, "Biz adaylığımızı açıkladığımız zaman yönetim bakımından bir bütçe hazırladık. Bu bütçeyle transferi açacağız. Önümüzdeki sezonun futbolcu peşinatını ödeyeceğiz. Ama sezon içinde lazım olan parayı bizim bünye yönetiminin sağlaması imkansız. Bunun için özellikle Büyükşehir Belediye Başkanından, sivil toplum örgütlerinden ve halkımızdan destek bekliyoruz. Şuna tüm kalbinizle inanınız ki, bundan sonra bu tribün bir tek kuruşu dahi heba olmayacak ve bu konuda şeffaf olacağız." diye konuştu.

"DIŞTAN GÖZÜKTÜĞÜ GİBİ 5-10 MİLYON DEĞİL"
Kulübün toplam borcunun 30-35 milyon TL civarında olduğunu belirten Nalbant, "Şuanda kulübümüzün yaklaşık 25 tane transfere kapalı dosyası mevcut. Ocak ayında da buna yaklaşık 10 tane daha ilave olacak. Şuan da 60 tane dosya piyasaya borçtan dolayı kulübün hesabı üzerinde icra dosyamız mevcut. 50 taneye yakın alacaklı kişi, SSK ve vergi borcu yapılandırılmış, ödenmeye devam ediyor ve bunun dışında da günü geçmiş vergi borcumuzda mevcut. Bu borçların tamamı 30-35 milyon TL dolaylarında. Dıştan gözüktüğü gibi 5-10 milyon değil." dedi.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın