Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:35
Öğle
12:58
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:04
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Minikler İstiklal Marşı'nı güzel okumak için yarıştı

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda gerçekleştirilen 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programında minik öğrencilerin İstiklal Marşı’nı eksiksiz okumaları tam anlamıyla bir gurur tablosu meydana getirdi.

Haberler/YAŞAM
14.03.2018
Haberi Yazdır
Minikler İstiklal Marşı'nı güzel okumak için yarıştı

12 Mart Pazartesi günü Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen programda, öğrenciler sırayla İstiklal Marşı’nı okudu. Her öğrencinin bir dörtlük okuması ile başlayan program, koro halinde ve tek tek okunan marşlar ile devam etti. Minik öğrencilerin İstiklal Marşı’nı eksiksiz ve coşkuyla okumaları büyük alkış aldı. Sabah ve öğlen gruplarının ayrı ayrı düzenlediği yarışmada, miniklere teşvik amaçlı kalem ve hikaye kitabı dağıtıldı. İki gruptan dereceye giren öğrencilere ise birer sertifika verildi.

Her öğrencinin birbirinden ayrı güzellikte marşı okumaları dikkatlerden kaçmazken, öğretmenlerden oluşan jüri puan vermekte adeta zorlandı. Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Amacımız öğrencilerimizin, bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marşı’mızı bu yaşta ezberlemeleri ve bu gururu içlerinde hmesini sağlamaktı. Bizim için hepsi en güzel okuyan oldu. Kendileri de bu coşkuyu dışarı yansıtmayı iyi başardı. Bu yaşta çocuklarımıza ne öğretirsek, ne verebilirsek ömür boyu onunla yürüyecekler” dedi. Yarışma sonunda sabah grubundan Yağmur Şemşek birinci, Tuğçe Aksu ve Elif Dila Yücel ikinci, Belinay Sevinç Yıldız ise üçüncü oldu. Öğle grubundan ise Sema Su Kurudal birinci, Ela Naz Kömürcüoğlu ikinci, Berat İskender Demirtürk üçüncü ve Ecrin Ayşe Şentürk de dördüncü oldu.

Kaynak: Karasuhaberleri

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın