Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 25° Adapazarı
Sabah
03:25
Öğle
13:02
İkindi
17:00
Akşam
20:32
Yatsı
22:20
http://www.sakaryaradyomega.com/
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Milletvekili Dikbayır'a önemli görev

İYİ Parti düzenlediği 4. olağanüstü kongre sonrası Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.

Haberler/SİYASET
08.08.2019
Haberi Yazdır
Milletvekili Dikbayır'a önemli görev

İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı’nda 50 kişiye düşürülen GİK üyeleri delegenin iradesiyle yeniden şekillenirken, dün toplanan GİK’te Genel Başkan Meral Akşener’in A Takımı da belli oldu. 

DİKBAYIR'A ÖNEMLİ GÖREV
Kurultayda 50 kişilik Genel İdare Kurulu'na (GİK) 4. sıradan seçilmeyi başaran Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, dün yapılan toplantıda Genel Başkan Meral Akşener'in kararıyla Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIMA SÖZ VERİYORUM"
GİK toplantısının ardından açıklamada bulunan Ümit Dikbayır, "3 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz 4. Olağanüstü Kurultayımız da Kıymetli Üstkurul delegelerimizin oylarıyla Genel İdare Kuruluna tekrar seçilmiştim. Gerçekleşen GİK toplantımızda Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in taktirleriyle Parti Divanımızda Mali ve İdari işler Başkanı olarak görevlendirildim. Genel Başkanımızın öncülüğünde ülkemizi yönetmeye talip bu İYİ kadronun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Ülkemizin ve Milletimizin Hakettiği  İtibarı, Refahı, Huzuru , Adaleti ve Demokrasiyi yeniden sağlamak için gece gündüz calışacağıma söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

SAKARYA SİYASETİNİN BAŞARISI
Ali İhsan Yavuz'un AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı görevine getirilmesi, MHP'li Levent Bülbül ile CHP'li Engin Özkoç'un TBMM'de partilerinin Grup Başkanvekilleri olmalarının ardından Ümit Dikbayır'ın da Genel Başkan Yardımcılığına getirilmesi Sakarya siyasetinin başarısı olarak değerlendirildi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın