Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:40
Öğle
13:05
İkindi
16:49
Akşam
19:49
Yatsı
21:15
http://sakaryaradyomega.com/

Meteoroloji'den Sakarya için sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün Sakarya'nın güney kesimlerinde öğleden sonra beklenen sağanak ve gök gürütülü sağanak yağışların yerel olarak dolu yağışı ile birlikte kuvvetli olacağını belirterek, sarı uyarı yayınladı.

Haberler/GÜNCEL
11.06.2019
Haberi Yazdır
Meteoroloji'den Sakarya için sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bugün hava Sakarya'da sağanak yağışlı olacak. Öğle saatlerinden itibaren yağışlı hava bölgemizde etkisini gösterecek. Yağışların akşam saatlerinde etkisini biraz kaybetmesi tahmin edilirken, gece saatlerinden itibaren yağmur etkisini tekrar göstermesi bekleniyor.

SAKARYA'NIN GÜNEYİ İÇİN SARI UYARI
Ayrıca Meteoroloji, Sakarya'nın güneyinde yer alan Arifiye, Akyazı, Hendek, Pamukova, Karapürçek, Erenler, Geyve, Sapanca ve Taraklı ilçeleri için sarı uyarı yayınladı. Bu kapsamda meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım,  yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Sarı, havada "potansiyel tehlike durumu"na işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra Marmara'nın güneydoğusu (Bursa, Bilecik, Sakarya'nın güneyi) İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak), Göller Yöresi (Burdur, Isparta), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı) Batu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya) beklenen sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların yerel olarak dolu yağışı ile birlikte kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli ve yerel yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın