https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
03:39
Öğle
13:00
İkindi
16:56
Akşam
20:21
Yatsı
22:03
http://sakaryaradyomega.com/

Komşu teleferik için düğmeye bastı

Sapanca'nın da gündeminde olan teleferik projesinde komşudan bir haber geldi. Kartepe’de 50 yıldır hayal edilen, konuşulan ama bir türlü somut adımlar atılmayan Teleferik Projesi hayata geçirilecek.

Haberler/EKONOMİ
05.12.2018
Haberi Yazdır
Komşu teleferik için düğmeye bastı

Kartepe Belediyesi, Teleferik Hattı Projesi’nin temel atma töreni Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde 10 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 14.00’de Derbent Dağ Yolu-Poligon Alanı’nda gerçekleştirilecek. Projenin başlayacağı için mutluluğunu dile getiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “50 yıllık hayali gerçekleştirmeyi rabbimiz bize nasip ediyor. Son 3 buçuk yılda çok kararlı bir mücadele ortaya koyduk. Teleferik Projesi çok karlı bir sektördür. Kartepemize yapacağımız bu proje 100 Milyon TL’lik bir yatırım olacaktır. Bu proje ile Kartepemizin vizyonu değişecektir. Teleferik Projesi için ilk günden itibaren ısrarlı ve kararlı girişimlerimiz neticesinde geçmiş dönem Başbakan Yardımcımız Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun destekleri ile bu aşamaya geldik. Rabbim bundan sonrasını da hayırlı eylesin. Projede emeği ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
Derbent Turizm Bölgesi’nden başlayan Teleferik hattı Kuzu Yayla Tabiat Parkı’nda son bulacak. Teleferik hattı 4.67 kilometre uzunluğunda olurken, proje kapsamında 15 direk ve 2 adet istasyon binası yapılacak. Taşıyıcı halat genişliği 10 metre olacak teleferikte toplam 24 adet 10’ar kişilik kabinler yer alacak. Teleferik hattı 11.06 metre ile 45.95 metre arasında değişen direkler üzerinde gidecek. Hikmetiye İstasyonu 20 bin metrekare, Kuzuyayla İstasyonu da 3 bin 644 metrekare alanda hizmet verecek. 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın