Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
03:29
Öğle
13:01
İkindi
16:59
Akşam
20:29
Yatsı
22:14
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Kızılay ekiplerinden 23 Nisan coşkusuna destek

Kızılay Sakarya Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, düzenlediği bir dizi etkinlikle çocukların sevincini paylaştı.

Haberler/YAŞAM
23.04.2019
Haberi Yazdır
Kızılay ekiplerinden 23 Nisan coşkusuna destek

Ülke genelinde 30 ilde aynı anda Kızılay ekipleri çocuk festivali düzenledi. Festival kapsamında Kızılay Sakarya Şubesi Kent Park’ta bir dizi etkinlik düzenleyerek çocukların sevincine ortak oldu.

Festival’de oyun parkurlarının yanı sıra, ilk yardım eğitimi ve çeşitli boyamalar yapıldı. Gerçekleşen etkinlikte çocukların sevinci yüzlerinden okundu.

Konuyla ilgili Genç Kızılay Sakarya Başkanı Yunus İşgüzar yaptığı açıklamada, “23 Nisan vesilesiyle Türkiye’nin 30 ilinde gerçekleştirilen Kızılay çocuk festivalini Sakarya’da Kent Park’ta gerçekleştirdik. Burada öğlen 12’ye kadar 200 çocuğumuzu misafir ettik. Öğlenden sonra da böyle bir hedefimiz var. Günlük inşallah 600 çocuğumu burada misafir edip tüm günlerini burada eğlenceli geçirmelerini sağlıyoruz. Etkinliğimizde kimsesiz çocuklar, yetim, öksüz ve şehit çocuklarına öncülük verdik. İnşallah etkinliğimiz güzel sonlanacak. Burada halat çekme, ip atlama, çeşitli parkurlar var. Çocuklarımızın her yaş gurubunda eğlendirebiliecek etkinliklerimiz var” dedi. 
Etkinlikte Kızılay ekipleri vatandaşlara ikramda da bulundu. 

Önerilen Haberler


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın