https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 25° Adapazarı
Sabah
03:36
Öğle
13:00
İkindi
16:57
Akşam
20:24
Yatsı
22:07
http://sakaryaradyomega.com/

Kılıçdaroğlu'ndan bir Tank Palet açıklaması daha

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de muhtarlarla bir araya geldiği programda Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi hakkında konuştu.

Haberler/SİYASET
13.03.2019
Haberi Yazdır
Kılıçdaroğlu'ndan bir Tank Palet açıklaması daha

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de muhtarlara seslendi. Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası'nın 25 yıllığına Katar'a satıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kendilerini milliyetçi ahledip Tank Palet Fabrikası'nın satışına sessiz kalanlar vardır. Niye satıyorsun kardeşim, bedava uçak verdikleri için mi?" dedi.

Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti;
"Gerçek şu bir ülke özelleştirme yapıyor, Sümerbank’ı satıyor, Etibank’ı satıyor satarsınız ama dünyada örneği yoktur bir devlet kendi silah fabrikasını başka orduya satması. Sakarya’daki tank palet fabrikası 25 yıllığına Katar’a satıldı. Fırtına obüslerini yapan fabrikadan bahsediyorum. Kendilerini milliyetçi ahledip Tank Palet Fabrikası'nın satışına sessiz kalanlar vardır. Niye satıyorsun kardeşim, bedava uçak verdikleri için mi? Yarın kapatsa orayı ne diyeceksiniz. Çalışmıyorum derse ne diyeceksiniz? Düne kadar kendi kendini besleyen 7 ülkeden biri olan Türkiye şimdi nasıl oluyor da elini dışarıya açmış durumda. Hani Türkiye uçuyordu? Uçan yabancı ülkelerin çiftçileri oldu. Bütün Avrupa kavga ediyor Türkiye’yi kim besleyecek diye."

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın