Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Rakip çıkınca çılgına döndü! Akdardağan neden bu kadar öfkeli!

Adapazarı Bakkallar ve Bayiler Odası Olağan Genel Kurulu 7 Ocak günü yapılacak. Mevcut Başkan Ahmet Akdardağan ile Muhammet Bayrak başkanlığa aday..Akdardağan'nın öfkeli,heyecanlı ve stresli hali dikkat çekiyor.

Haberler/KULİS
28.12.2017
Haberi Yazdır
Rakip çıkınca çılgına döndü! Akdardağan neden bu kadar öfkeli!

Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Muhammet Bayrak, yaptığı açıklamada bakkal esnafıyla ilgili oalrak görüş ve hedeflerini paylaşmıştı. 

Bayrak'ın seçim kampanya döneminde söylediği ve kamuoyu nezdinde hiç bir kusur-ağır itham bulunmayan o sözleri Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Akdardağan'ı nedense çok kızdırdı. 

Bayrak'ın sözleri karşısında apar topar açıklama yapan, yönetimiyle fotoğraf vererek, konuyu saptırma gayretinde olan Akdardağan ayetlerle süslediği basın açıklamasında sözleriyle tepki çekti. 

Bir başkan adayının açıklamasına, alakasız bir şekilde cevap vererek bir şeyler ima etmeye çalışan, paniklediği, telaş yaptığı, sinirlendipi gözlemlenen  Akdardağan'ın neden böyle bir tutum içine girdiği merak edildi. 

Akdardağan'ın kendisine rakip olan bir adayın açıklamasına cevap verdiği basın metninde yer alan ifadeleri okuyanlar şaşkınlığını gizleyemezken, "Akdardağan neden bu kadar telaşlı? Sıkıntısı varsa genel kurulda çözer" ifadelerine yer verdi. 

MUHAMMET BAYRAK NE SÖYLEDİ?

Bakkal esnafıyla sürekli istişare halinde bulunan Bayrak, bakkal esnafının geleceğini yakından ilgilendiren proje ve hedefleriyle üyelerden tam not alıyor. Bakkal esnafının büyük marketlere karşı rekabet gücünü arttırmak için kurumsallık projelerini hayata geçirmesiyle tanınan Bayrak, Oda Başkanı olması halinde, "Bakkal amca efsanesini" geri döndürmek istiyor.Kantin işletmeciliği yapan mevcut Başkan Ahmet Akdardağan'ın bakkal esnafı olmadığını anlatan Bayrak,"Büyük marketlere karşı sessiz kalan, bakkalların derdini anlayamayıp hiçbir proje üretemeyen bir yönetim var. Büyük marketler mantar gibi türerken Bakkallar Odası ne yaptı? Bakkallık gibi bir mesleğin yok olup gitmesini seyrettiler. Bakkal esnafı kaderine terk edilemez" dedi.

AHMET AKDARDAĞAN NE CEVAP VERDİ?

Akdardağan, “Bize muhalif olan arkadaşımızı yanlarına alan bazı oda başkanları ve yöneticileri, son günlerde haddi olmadığı halde aramıza fitne sokarak, esnafımızla olan birlikteliğimizi bozmaya çalışıyor. Buna asla izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar kimsenin işine karışmadık, karışmayacağız da. Bakkallar odası bu şehrin en büyük odalarından biri ve her bir üyesi de en saygın esnafıdır. Yalanlarıyla şahsım ve yönetimimizi karalamaya devam edenlerin çabaları sonuç vermeyecek ve bir gün kendi yaptıklarından utanacaklardır. Bizim hiçbir zaman abdestimizden şüphemiz olmadı.“ dedi. Akdardağan, “Bugüne kadar mesleğimi hiç gizlemedim ve her zaman gurur duydum. İşimizi ve neler yaptığımızı bu şehirde herkes biliyor. Merak eden herkes maliye kayıtlarımıza bakabilir. 2011 yılından itibaren de odamızın web sitesinde her şeyi açıkça ifade ettik. Söylediklerimizde ortada,  yaptıklarımızda. Bizim kapalı kapılar arkasında işimiz olmadı, olamazda. Biz geçimimizi ve kazancımızı odanın gelirine bağlamadık. Gelecek kaygımız asla olmadı, olmayacakta. Odalar esnafa hizmet yerleridir. Şahsım ve yönetimimde bu bilinçle görev yapmaktadır.”diye konuştu.

Sözde esnafın temsilci olduğunu sanan bazı kişilerin bakkal esnafını etki altına almaya çalıştığına dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Bakkal olmamasının yanı sıra, ne iş yaptıkları bile belli olmayan bazı kişiler, esnafımızı tesir altına alarak, karalama yaparak, kafa karıştırarak ve muhalifimizle hareket ederek birlikteliğimizi fitneyle bölmeye çalışıyorlar. Bakkallarımız ve esnaflarımız bu ucuz oyunlara asla itibar etmez. Sakarya’ da herkes birbirini bilir, tanır. Herkes kimin ne yaptığını da bilir. Bu şehirde bizim ne yaptığımızı ve mesleğimiz için verdiğimiz mücadeleyi de herkes biliyor.” Dedi. Akdardağan, “Kendilerini esnafın temsilcisi sananlar, oturup işlerine baksınlar. Bizimle uğraşmak yerine, sorunlarının çözümlerinde muhatap dahi bulamayan üyeleriyle ilgilensinler. Unutmasınlar ki fitnecilerin bu çabaları beyhudedir. Her şeyden önemlisi ‘Allah her şeyi hakkıyla işitendir, görendir’, bunu böyle bilsinler. Tüm üyelerimizden bu vesileyle fitnelere izin vermemelerini ve birlikteliğimizi muhafaza etmelerini rica ediyorum.” diye konuştu.

 

 

Yorumlar 5
Süper market 29.12.2017 17:41:09
Teda marketleri 2 klimaya bu şehre sokan ahmet beydir 12 yıldır o koltukta ne davasından bahsediyorsun oyum yeni adaya
Ahmet 29.12.2017 00:56:55
Her türlü rezilliği ayetle hadisle süslemiyorlar mı zaten.
Metin Menteş 28.12.2017 16:18:09
haber yanlışlarla dolu kongre tarihi yanlış,şahsın ne hakkında açıklama yaptığı bilgisi yok, bu tür haberler yakışmıyor.Sevelim ya da sevmeyelim ama yanlış haberler yapmalayalım
Çılgın bakkal 28.12.2017 15:48:38
Bence aktardağanın şimdiden bırakması gerekir görülüyorki kaybetti esnafın yanında durmadı bu ayıp ona yeter
bahadır 28.12.2017 13:37:43
ben ahmet aktardağan beyin açık ara kazanacağı kanaatindeyim öfkelenmesini sinirlenmesini gerektirecek başka bir konu olmalı ki davasında haklıdır muhakkak