Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 16° Adapazarı
Sabah
06:18
Öğle
13:17
İkindi
16:13
Akşam
18:42
Yatsı
20:02
http://sakaryaradyomega.com/

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tank palet fabrikası eleştirisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünyada hiçbir ülkenin başka bir ülkeye tank palet fabrikasını satmadığını söyledi.

Haberler/GÜNCEL
15.09.2019
Haberi Yazdır
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tank palet fabrikası eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi Toplantısı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu, sözlerini tank palet fabrikasına getirdi.

"DÜNYADAN BİR ÖRNEK GÖSTERİN..."
"Tank palet fabrikasını sattılar." diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Bana dünyadan bir örnek gösterin. Hangi ülke fabrikasını başka bir ülkenin fabrikasına satar? Resmi Gazete'yi gösterdik. Ses çıkmadı." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de seslenen Kılıçdaroğlu, "Bahçeli'ye sesleniyorum 1105 sayılı kararı Erdoğan'dan al ve açıkla. Tarihi görevin. Ya  açıklayacaksın ya da Katar ordusuna fabrikayı peşkeş çeken iktidarı desteklemeyi keseceksin." dedi.

ERDOĞAN: KILIÇDAROĞLU YALAN SÖYLÜYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarına daha önce yanıt vermişti.

Erdoğan, "CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla hala bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Karasu'daki konuşmamda da söylediğim gibi; Tank Palet Fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri söz konusu değil. Fabrika devlete aittir. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır. Alımı yapan firma; yüzde 50'si Katar, yüzde 50'si Türkiye ortaklığı olan bir firmadır. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yapılan iş; sadece işletme hakkının belli şartlar ve süreler dahilinde (ki bu 25 senedir) ülkemizin öncü kuruluşlarından birine devredilmesidir. Bu firmamız, fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın