Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:42
Öğle
13:09
İkindi
17:07
Akşam
20:35
Yatsı
22:19
http://sakaryaradyomega.com/

Kedi yavrusu miyavlayarak ölümden kurtuldu

Adapazarı’nda bir kedi yavrusu 12 saat miyavlayarak düştüğü kuyudan yardım isteyerek kendisini itfaiye ekiplerine kurtardı.

Haberler/GÜNCEL
09.08.2018
Haberi Yazdır
Kedi yavrusu miyavlayarak ölümden kurtuldu

Adapazarı’nda bir evin bahçesinde pim aş borusuna girerek fosseptik kuyusuna düşen kedi yavrusu sesini ev sahibine duymamasının ardından Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı hayvan kurtarma ekipleri olay yerine çağrılarak kurtarma operasyonuyla başlatıldı kedinin sesinin geldiği borunun içine bakıldı borunun bir kısmı kazıldı hilti ile delindi. Bahçede bulunan fosseptik çukurunun kapağı açıldı borunun içine bakıldı. Kedinin girdiği boru ile bağlantısı tespit edilemedi.

İtfaiye Ekipleri zamanla yarıştı
Bunun üzerinde binanın dibinde sesin geldiği borunun kazılarak borunun bağlantısının olduğu yer tespit edilmeye çalışıldı. Hilti ile beton zemin delinerek kırıldı. Borunun içinde bir kuyu olduğu ve kedinin kuyunun içinde yer aldığı görüldü. Kedinin çıkarılması için uzun uğraş verildi. Yaklaşık bir buçuk saat süren çalışma ile içinde su olmayan kuyudan kedi çıkarıldı.

Hayvansever vatandaş
Karakamış Mahallesinde Balcıoğlu Hayvan Çiftliğinin Bakıcısı Abbas Yılmaz “ Sabah saat 5’ten beri kedi sesi geliyor nereden geldiğini gün boyu araştırdım her yere baktım ve kediyi bulamadım en son binanın dibinde yere gömülü bir boru ucunun dışarı çıktığı yerden kedi sesinin geldiğini duydum benim kediyi kurtarma şansım olmadığı için İtfaiye Ekiplerinin yardımı sağ olsun kısa sürede gel dilleriyle yaklaşık bir buçuk saati aşkın zorlu bir çalışmayla kediyi düştüğü fosseptik kuyusundan sağ salim çıkardılar İtfaiye Ekiplerine çok teşekkür ediyorum kediye su vereceğim, süt vereceğim sonra yavruyu annesinin yanına bırakacağım. “ dedi

Kedi teşekkür eder gibi miyavladı
Kediyi kurtaran iki İtfaiyeci operasyonun başarı ile tamamlanmasıyla kediyle hatıra fotoğrafı çekildi. Ölümden kurtarılan kedi yavrusuna su ve süt verildi. Abbas Yılmaz kucağında yavru kedi ile adeta teşekkür eder gibi boynuna sarılırcasına yanaşması dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın