Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
03:26
Öğle
13:01
İkindi
17:00
Akşam
20:31
Yatsı
22:18

KARAKUCAK GÜREŞLERİ

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
07.11.2019
Yazıyı Yazdır

Sevgili güreş severler; dün Akyazı, gençlerimizin öne çıktığı yeni kuşakların ecdad yadigarı güreşimize yönelme anlamında onları teşvik edici bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Öncelikle çok kısıtlı bir bütçe ile Akyazı Kaymakamlığı, esnaf ve vatandaşlarımızın destekleri çabalarıyla bu organizasyona imza atan Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un Antrenörü ve sporcusu Akyazı'nın evladı Veteranlar Dünya Şampiyonu Abdul Hamit Altun'u canı gönülden kutluyorum.

Bildiğiniz üzere geçmiş yıllarda Türkiye'nin 3 büyük yağlı güreş organizasyonu arasında yer alan Akyazı Akbalık Güreşleri bu yıl yapılamamıştı. Bu nedenle Akyazı Belediye Başkanı sayın Bilal Soykan bu kardeşlerimle yaptığı istişareler sonucunda bu yıl Akbalık Güreşleri’nin açığını kapatamayız belki ama bir nebzede olsa bu açığı gidermek için Karakucak Güreşlerini yapalım diyerek bu organizasyonun yapılmasını sağladılar. Umarım bu istek ve arzuyla önümüzdeki sezonda Akbalık Güreşleri yapılır. Sayın Başkan kutsal topraklarda olduğu için katılamadı belki ama yardımcıları bu güzelliklerden bahsedince oda şimdiden Akbalık Güreşlerinin planlamasını yapacaktır diye düşünüyorum.

Organizasyon'un detaylarına gelince gerçekten ilk olması hasebiyle ufak tefek eksiklikler olsada minderden gelen hakemlerin görev yapması nedeniyle yağlı güreş ve karakucak oyunlarını yenişlerini tam olarak veremediler neyse ki o açığı tecrübeli yağlı güreş hakemlerimiz Savaş Tan ve Hakan Dede gidermeye çalıştılar. Yani resmin tümüne baktığımızda güzel bir karakucak şöleni yaşandı Akyazı'da...

Yeni bir belediye olması münasebetiyle acemiliğine geldi diye düşünmek istiyorum. Uzaktan yakından gelen sporculara ve güreş severlere yemek ikramı yapılsaydı çok daha iyi olurdu, sağlık olsun...

Unutmadan Akyazı Akbalık Güreşleri'nin efsane güreş ağası sayın İdris Caymaz'a da hem geldiği için hemde organizasyona maddi anlamda destek olduğu için güreş severler adına teşekkür ederim. Zaten Ata Sporumuz Güreş'e destek olanlar çok az onun için bu insanları kırmamak, küstürmemek lazım.

Bir kez daha biz güreş severlere bu günü yaşatan, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum...

Saygılarımla,

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın