https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:20
Öğle
13:04
İkindi
17:03
Akşam
20:39
Yatsı
22:29

Dedik ya taş yerinde ağır diye?

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
01.10.2018
Yazıyı Yazdır

Geçtiğimiz Salı günü Hendek Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü ile kahvaltıda buluştuk Hendek Basın mensupları olarak. Başkan Püsküllü yaptıkları ve yapamadıkları icraatlarla ilgili bizlere bilgiler aktardı, bizlerin soruları oldu cevapladı.

Yaptıkları sıcak asfalt ve 0.38 tabir ettikleri mıcır ile bilgiler aktardı. Hendek Sarıdede Mahallesinde yaptıkları sıcak asfalt ile kendisine sorular sordum. Nedeni ise Sarıdede Mahallesi'ne yapılan sıcak asfalt genelde çok katlı binalar önüne yapılmış. Ha gerekli mi gerekli fakat benim dikkatimi çeken Ekrem Günay Caddesine hiçbir çalışma yapılmamasıyla ilgili oldu.

Cadde o kadar kötü durumdaki Türk Telekom tarafından cadde de çalışma yapılmış, bazı yerler beton dökülmüş, bazı kısımlarına mıcır dökülmüş, yağmur yağdığı zaman bu mıcır su ile gidiyor ve gelip geçen araçlar bu çukura düşüyor.

Hendek Belediye Başkanımız, Ekrem Günay Caddesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hem kaldırım hem de sıcak asfalt çalışması yapılacağını belirtti. İnşallah kış gelmeden bu çalışmalar yapılır.

Püsküllü yaptığı açıklamada; Partisinin kendisine görev vermesi halinde aday olacağını vermediği taktirde yine partisi içinde siyasete devam edeceğini ve siyasette emeklilik olmadığını belirtti.

Dikmen’de üretimini yaptıkları 0.38 mıcır malzemesini fiyat araştırmasını yaptıklarında yaklaşık 40 TL maliyeti olduğunu, Dikmen'de üretim yaptıklarında aynı malzemenin 10 TL altında bir maliyeti olduğunu belirten Püsküllü, Kadife Kale, Güney,Aksu, Göksu Dikmen ve civar mahallelerde bu yıl ciddi bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Her zaman derim yine yazıyorum uzak mahalleler 100 yıl sonra sıcak asfalt gördü. 2014 seçimlerinden 3.5 yıl sonra Mıcır Dikmen Mahallesinde üretiliyordu fakat Dikmen Mahallesi'ndeki bazı yollar da ne kanal ne de mıcır vardı. Dediğim yollar seçime yaklaşık altı ay kala yapılmış. Artık seçim yatırımı mı yoksa  vatandaşların sık sık şikayetlerinden dolayı mı onun yorumunu sizler yapın. Dedim ya Taş yerinde Ağırdır diye en sonunda Dikmen'de çıkan mıcır Dikmen Mahallesi'nin yollarıyla buluştu.

Toplantıdan bir iki gün sonra Güney Mahallesi yolunu izleyerek Dikmen Mahallesi'ne geçtim Güney Mahallesi'nin yolları genişlemiş çok iyi olmasa da kanallar açılmış. Güneye çok ciddi çalışma yaptık dedikleri yol Güney Mahallesi'nin Ceviz Tepe diye bilinen mevkiisinden öteye geçmemiş. İnşallah buralarda önümüzdeki zaman içersinde yapılır.

Başkan Püsküllü'nün dediği gibi Merkez Mahallelerinin uzak mahallelerden hakkı var demişti. Doğrudur yıllarca gıdım gıdım hizmet edilen bu mahalleler doğal olarak hizmet istiyor, yapılmaya başlanınca da eksik yer kalmasın diye mücadele ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nide unutmamak lazım. Nedeni ve önemli bir konu olan Mahalle ve Mevki tabelalarının konulması bölgemiz devamlı gelişen ve yapancı misafirlerimizin sık sık ziyaret ettikleri bir bölge bu tabelalar sayesinde gitmek istedikleri yerlere daha iyi ulaşacaklarına inanıyorum.

Yapılan yollar gerçekten mükemmel olmuş biz basın mensupları nasıl kötüyü eleştiriyorsak iyi yapılanı da alkışlamasını biliriz.

Hendek Merkez Mahalleleri ve Uzak Mahallelerde yapılacak daha çok iş var. Hizmet istemek, vatandaştan yapmak ilgili kişilerden herkesin bir görevi var yeter ki kimse asil görevini yaparken vatandaşa bir nimet gibi sunmasın.

Vatandaşın hizmet istemesi bitmez, bitmemeli de. Gelişip büyüyeceksek her zaman hizmete ihtiyacımız vardır.

Yapılan yol ve yol tabelaları için Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ve Hendek Belediyesi'ne emeği olan kim var ise en alt kademeden en üst kademeye kadar herkese teşekkür ediyor, seçimden sonra 3.5 veya 4.5 yıl beklemeden vatandaşın yol gibi ihtiyaçları yapılır temennisinde bulunuyorum.

Hoşçakalın…

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın