Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 5° Adapazarı
Sabah
06:34
Öğle
12:58
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:04
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Jandarma'da yemin heyecanı

İl Jandarma Komutanlığı'nda 4 haftalık temel eğitimlerini tamamlayan kısa dönem erler ailelerinin de katıldığı törende yemin etti.

Haberler/GÜNCEL
12.01.2018
Haberi Yazdır
Jandarma'da yemin heyecanı

İl Jandarma Komutanlığı'nda 4 haftalık temel eğitimlerini tamamlayan kısa dönem erler ailelerinin de katıldığı törende yemin etti.

69'uncu dönemde silahaltına alınan kısa dönem erlerin 13 Aralık 2017'de başlayan 4 haftalık temel eğitimleri 12 Ocak itibariyle sona erdi.

Kısa dönem erlerin yemin töreni bu sabah İl Jandarma Komutanlığı'nda gerçekleşti.  Törene Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Garnizon Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, daire müdürleri, İl Jandarma Komutanlığı personeli ve kısa dönem erlerin aileleri katıldı.

Törene ev sahipliği yapan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, misafirleri selamlaması ile başlayan konuşmasında; acemi erlerin anne ve babalarına hitaben;  "Kutsal vatan görevini ifa etmek için önce Allah'a sonra bizlere emanet ederek uğurladığınız evlatlarınız; çok kısa bir sürede olağanüstü bir gayret göstererek karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda and içmiş olarak hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Türkiye cumhuriyeti, onların sarsılmaz omuzlarınızda daima yükselecek, bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.

369'uncu kısa dönem erlerin yemin etmesinden sonra İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı köpek timi tarafından davetliler için hazırlanan gösteri icra edildi.  Gösteri sonrasında Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ve diğer protokol üyeleri tarafından İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerin hazırladığı stantlardan oluşan sergi ziyaret edildi. Sergide Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlanmasının ardından değişen renk ve modeldeki yeni jandarma kıyafetlerinin ilk kez tanıtımı yapıldı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın