Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

İyi Parti Sakarya için kritik bir hata mı yaptı? Ve FETÖ...

İyi Parti İl Başkanlığına Hüsamettin Atasever'in atanmasının ardından, MHP'den ayrılan isimlerin adının hiç gündeme gelmemesi dikkat çekiyor. Bir de FETÖ soruşturması dillerden düşmüyor.

Haberler/KULİS
23.01.2018
Haberi Yazdır
İyi Parti Sakarya için kritik bir hata mı yaptı? Ve FETÖ...

MHP'den ayrılan bir çok ismin destekleriyle kurulan İyi Parti'de aylar boyunca Sakarya İl Başkanlığına kimin atanacağı merakla bekleniyordu.

MHP'nin eski il yöneticisi olan Hüsamettin Atasever'in il başkanlığına atanmasıyla birlikte özellikle MHP'ye alternatif olma tartışma konusu oldu.

Atasever'in ülkücülerin oyunu alacak hamleler yapamaması, beklenen performansı sergilememesi, İyi Parti için deyim yerinde ise Sakarya'da hüsrana dönüştü.

Mehmet Erdoğan, Mehmet Göktürk, Hamdi Kılıçarslan, Orhan Ünver gibi isimleri aslında bünyesinde barından İyi Parti'de kurucular kuruluna Hendekli Ümit Dikbayır'ın alınmasının ardından oluşan soğukluk dikkat çekiyor. Erdoğan,Göktürk, Kılıçarslan, Ünver gibi isimlerin ön planda olmaması bu soğukluğu gün yüzüne çıkardığı iddia ediliyor. 

MHP'lilerin her gelişmeyi yakından takip ettiği İyi Parti'de bu yaşananlar, 'MHP'yi etkilemez' yorumlarını beraberinde getirdi. 

Bunun yanında herkesin gizliden gizliye konuştuğu ancak dillendirmediği bir konu daha var. 

İyi Parti'nin il başkanı Atasever'in 15 Temmuz sürecinden sonra geçirdiği FETÖ soruşturması dillerden düşmüyor. Atasever soruşturma sürecinden sonra aklanarak tekrar doktorluk görevine dönmüştü.

Atasever, FETÖ'den el konulan Altınova Hastanesinde görev yapmaktaydı. Bu süreçte soruşturmaya tabi tutulan Atasever için o dönem MHP'nin devreye girdiği söyleniyor. 

 

 

Yorumlar 2
Buğra 26.01.2018 07:43:31
Bulanık suda balık avlamaya çalışanlar, gerçek fetöcüleri akp nin içinde yakalayacaksiniz. Ne alaka Husamettin bey ile fetoyu yan yana koymak! B ülkede sadece İYİ PARTİYE olan ilgiyi küçültmek için yapılan bir haber. .bugün Husamettin bey, yarın bir başkası görev alır.
Cihat 23.01.2018 12:48:49
Bilerek algı yaratıyorsunuz Dr. Hüsamettin Atasever iyi bir Ülkücüdür fetöcüler akp de ve yandaş ile payandalarıdır.