Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:40
Öğle
13:05
İkindi
16:49
Akşam
19:49
Yatsı
21:15
http://sakaryaradyomega.com/

İşte Akyazı Belediyesi'nin toplam borcu

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Haziran ayı meclis toplantısında belediyenin ve AK Belde A.Ş.'nin toplam borcunun 85 milyon TL ifade ederken, Ak Belde A.Ş.'de işçi çıkarmalarının devam edeceğini belirtti.

Haberler/GÜNCEL
11.06.2019
Haberi Yazdır
İşte Akyazı Belediyesi'nin toplam borcu

Akyazı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı, Başkan Bilal Soykan yönetiminde meclis üyelerinin katılımı ile Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

BELEDİYENİN TOPLAM BORCU SORULDU
Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye meclis üyesi Furkan Çakıroğlu, seçim sürecinde kendilerinin vatandaşlara belediye ve Akbelde A.Ş.'nin toplam borcunun açıklanması yönünde söz verdiklerini belirterek, borçlar hakkında bir açıklama beklediklerini dile getirdi.

TOPLAM BORÇ 85 MİLYON TL
Başkan Bilal Soykan, seçim sürecinde söz verdikleri gibi her şeyin şeffaf olacağını belirterek MHP'li Çakıroğlu'nun sorduğu soruyu yanıtladı. Başkan Soykan, Akyazı Belediyesi'nin 65 milyon TL, Ak Belde A.Ş.'nin ise 20 milyon TL borcu olduğunu açıkladı. 

İŞÇİ ÇIKARMALARI DEVAM EDECEK
Belediyedeki borçları açıklamasının ardından Ak Belde A.Ş.'de çok fazla personel çalıştığını ifade eden Başkan Bilal Soykan, Ak Belde A.Ş. üzerinden hiç bir işlem yapamadıklarını ve bu yüzden işçi çıkarmalarına devam edileceğini belirtti.

KİMSE BİZE KIRILMASIN
Bu sıkıntılı süreçte toplam 21 işçi ile yolları ayırdıklarını belirten Başkan Soykan, "Bu sayı 30 ya da 40 olur bilemeyiz. Bu süreçte işçi çıkarmaları devam edecek. Şu an Ak Belde A.Ş. üzerinden hiçbir işlem yapamıyoruz. İşçi çıkarmalarından dolayı bizlere kırılmalar olmasın. Belediye personelinde çok fazla sayı var ve yollarımızı ayıracağız." diye konuştu.

AK BELDE A.Ş.'NİN SERMAYE ARTTIRIMI TEKLİFİ KABUL EDİLDİ
 Akyazı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında 8 ana gündem ve 2 ilave gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken Akbelde A.Ş.'nin sermaye artırımı teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın