Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 34° Adapazarı
Sabah
03:28
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:40
Yatsı
22:29
https://haber.sakarya.edu.tr/sau-50-yilda-uluslararasi-bir-markaya-donustu-h98182.html

Isır: Mecliste bu tür tartışmalar olur

CHP'li Özkoç'un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sarf ettiği "Ulan... Bu kadına haddini bildirin" sözleri hakkında konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, "Gerekli cevaplar zaten verilmiştir. Grup Başkanvekilimizin bir kelimesini çarptırarak kullanmanın hiç gereği yoktur. Mecliste bu tür tartışmalar olur." dedi.

Haberler/GÜNCEL
21.11.2019
Haberi Yazdır
Isır: Mecliste bu tür tartışmalar olur

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında "O kadına haddini bildirin.... Ulan, böyle bir grup başkan vekilliği olmaz" sözlerine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok isimden tepki gelmişti.

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Engin Özkoç'un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sarf ettiği sözler hakkında açıklamalarda bulundu. 

Özkoç'un söylediği sözlerde art niyet olmadığını belirten Isır, "Grup Başkanvekilimiz gerekli cevapları dün zaten vermiştir. Hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti'ne başbakanlık yapmış birinin aleyhine konuşması, ona hakaret etmesi asla kabul edilemez. Aynı zamanda rahmetli Ecevit Keleş, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de genel başkanlığını yapmıştır. Grup Başkanvekilimizin söylediği art niyet asla bu ülkede yoktur. Oradaki diğer vekillerimizle de görüştüğümüzde Grup Başkanvekilimizin üzerine parmak sallayarak yürüdüğünü şahitlik etmişlerdir. Ama Grup Başkanvekilimiz kimseye yapmadığı 'Gerekiyorsa özür dilerim, ben hiçbir hakarette bulunmadım' demiştir. Kendisi zaten kadın kollarımızda ve ilimizdeki aktif olan bayan yöneticilerimize karşı müthiş bir nezaketli olduğunu zaten hepimiz burada görmekteyiz. Bugünkü yapılan açıklamalara bizim bir açıklama yapmamıza gerek yok. Grup Başkanvekilimiz hepsinin cevabını vermiştir." dedi.

"Asıl esas olan Türkiye'deki ekonomik krizin unutulmaya, unutturulmaya çalışılmasıdır. Malesef Türkiye'de bugün sabahleyin işyerinize giderken esnaflarını dolaştığınız zaman herkesin mağdur olduğunu, dertli olduğunu hepimiz görmekteyiz" diyen Isır, "Bizim konuşulacak konularımız bunlardır, meclisteki tartışmalar değildir. Grup Başkanvekilimiz asla kişileri kılık kıyafetiyle ilgili orada bir açıklamada bulunmamıştır. Birileri konuyu farklı yere çekmeye çalışmaktadır. Toplum ayrıştırmaya kimsenin hakkı yoktur. Grup Başkanvekilimizin söyledikleri nettir. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti'nde Başbakanlık yapan bir kişinin aleyhine aşağılayıcı bir kelime kullanması yanlışken, toplumun, basının, halkın bunu eleştirmesi gerekirken, Grup Başkanvekilimizin bir kelimesini çarptırarak kullanmanın hiç gereği yoktur. Mecliste bu tür tartışmalar olur." şeklinde konuştu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın