Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:20
Öğle
13:17
İkindi
16:11
Akşam
18:40
Yatsı
20:00
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

İsen ve Üstün'den Ferizli teşkilatına ziyaret

Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün, Ferizli Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ettiler. Dursun Ali Dal ve yeni yönetimine başarılar dilediler.

Haberler/GÜNCEL
21.01.2018
Haberi Yazdır
İsen ve Üstün'den Ferizli teşkilatına ziyaret

Ak Parti Teşkilatında düzenlenen programa Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti Ferizli İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, Kadın Kolları, gençlik kolları, Ak Parti yönetimi ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dursun Ali Dal Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün’e Hoş geldiniz dedi ve parti çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Dal, ‘’Sayın Vekillerimizin ziyaretleri bizleri fazlası ile onurlandırdı. Görevi devraldığımız gün çalışmalarımıza da başladık. Kurumlarımızı ziyaret ettik. Mahalle ziyaretlerimiz devam ediyor. Halkımızın ihtiyaçlarını Sayın Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimizle birlikte yerinde dinliyoruz. Çözüm üretiyoruz. Gittiğimiz yerlerde halkımızın büyük teveccühünü ve memnuniyetini görüyoruz. Teşkilat olarak bizler 2019 seçimlerine hazırız. Hepinize şükranlarımı sunarım, dedi.

Ak Parti iktidarının gücüyle Ferizli’nin çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’Teşkilatımız ile birlikte istişareler yapıyoruz. Ekip ruhu içerisindeyiz. Belediye olarak biz buradayız. Teşkilatımızla birlikte halkımızın emrindeyiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, siz değerli vekillerimiz ve teşkilatımızla gönül birliği içerisinde dün olduğu gibi bugün de hizmetlere devam ediyoruz. Önümüzde tarihi 2019 seçimleri var. Dünyanın gözü de kulağı da bu seçimlerde olacak. Dolayısıyla her zamankinden çok çalışmalıyız. Dünyaya boyun eğmeyen eşsiz bir liderimiz var. Liderimizin önderliğinde dik durmaya devam edeceğiz. Herkese şükranlarımı sunuyorum,’’ dedi.

Ferizli Ak Parti yeni yönetimine başarılar dileyen Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Cumhurbaşkanlığı seçimi için Ak Parti ve MHP’nin ittifak çalışmalarına açıklık getirdi. Üstün sözlerinde, ‘’Cumhurbaşkanlığı seçimi için MHP ile ittifak yaptığımız aşikârdır. Komisyonlarda kuruldu. Fakat bu ittifak yerel seçimleri kapsamıyor. İki partide, ‘ittifak Cumhurbaşkanlığı seçimine özgü bir çalışmadır’ açıklamalarını yaptılar. Belediyelerde herkes kendi göbeğini kendi kesecektir,’’ dedi.

2019 seçimlerinin önemini vurgulayan Üstün, ’’Genel Merkez’imiz tecrübesini de göz önünde bulundurarak Dursun Ali Dal başkanlığı konusunda karar kıldı. Vekiller olarak bizlerde bu kararın arkasında durduk. Seçimlere 1 yıl kadar az zaman kaldı. Önümüzde yapılacak çok iş var. Kısır tartışmalarla vakit geçirecek zamanımız yok. Ferizli her zaman Ak Partimizin kalesi olmuştur. Bugün gerçekten Sakarya’ya hizmet etmiş, daha önce özel idarede genel sekreterlik yapmış, bütün köyleri avucunun içi gibi bilen, sonra Ferizli’de görev yapmış teknik donanıma sahip bir insanı Ferizli’ye atadık. Ve aynı zamanda siyasetin içinden gelen tecrübeli ve birikimli belediye başkanımız var. Bu iki gücün birleşmesiyle birlikte Ferizli çok daha büyük işler başaracaktır. Sonuçta Ferizli ilçemiz kazanacaktır. Allah’ın izniyle gönüllü bir birliktelik içerisinde partimize, ilçemize ve ülkemize hizmet edeceğiz. Ferizli Ak Parti iktidarımızda en çok gelişen ilçelerimizden biri oldu. Kendi kendine yeten ilçe olma yolunda hızla ilerliyor. Aşağı Sakarya Sulama projesi ile tarımın en iyisi uygulanacak. İşte 1. Organize sanayimizin ardından kurma çalışmalarını yürüttüğümüz Sakarya’nın hatta Marmara’nın en büyük organize sanayisi olacak 2. Organize sanayimiz. Bunun içerisinde inşallah hedefliyor ve ümit ediyoruz ki yerli otomobil için de ayırdığımız bir alan olacak. Ve inşallah yerli otomobili buraya çekme çabasını, buradan göstereceğiz. Sakarya’mız 10 yıl gibi kısa zaman içerisinde ihracatta ilk 5’e giren iller arasında girdi. Bu olağan üstü bir sıçramadır. Bir reformdur,’’ açıklamasını yaptı.

Ak Parti Milletvekili Mustafa İsen Yeni yönetime başarılar diledi ve ‘’Bizim sloganımızı herkes bilir. Yenilendik tazelendik. Yeni yönetimin teslim aldığı bayrağı daha yukarılara çekeceğine inanıyorum.

Hem dış gelişmeler açısından hem de iç gelişmeler açısından dünyada önemli olaylar meydana geliyor. Güneyimizde ki hadiseleri birer Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün hadisesi olarak okumayalım. Burada birinci dünya harbinden sonra adeta yeni bir şekillenme var. Çok şükür ülkemiz bu yeni şekillenmeyi çok güçlü bir liderin başkanlığında ve tek parti iktidarıyla karşılıyor. Bunun bir var olmak, yok olmak kavgası olduğunu önce kendimiz idrak etmeliyiz. Bizim dışımızda herkese de anlatmalıyız. Gerçekten bu durum Türkiye’nin bir beka sorunudur. Beka sorunu çerçevesinde bazı partilerin bunu görerek bir milli ittifak alışı içinde mücadeleye katkı verdiklerini anlatmak ve bu safları geliştirmek lazım. Bu bir siyasi parti meselesi değil, Türkiye meselesidir.

İç gelişmeler açısından da Türkiye çok önemli bir yol ayrımında. 2019’dan itibaren mevcut bürokratik ve siyasi yapı büyük ölçüde değişerek yeni bir çerçeveye bürünecek. Ankara’da bununla ilgili çok önemli çalışmalar yapılıyor. Devletin ana iskeleti yeniden masaya yatırılıyor. Başta bürokrasi olmak üzere ilişkiler ağının yeni zeminde nasıl seyredeceğine dair yol haritası çıkarılıyor.  

İnşallah umudumuz o ki Türkiye 2019’dan itibaren bu dışarıdaki gelişmeleri büyük ölçüde kendi lehine çevirmiş bir ülke olarak, içeride de kendisine pranga olabilecek ayak bağlarından kurtulmuş olacaktır. Ak parti hareketi sıradan bir siyasi hareket değildir. Bir iyilik hareketidir. Biz bu iyilik hareketinde daima iyinin güzelin doğrunun yanında olduk. Şimdide böyleyiz. Bu açıdan ben bu bayrağı taşıyan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum, yeni seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum,’’ dedi.

Daha sonra ilçe teşkilatı ve belediye başkanıyla birlikte çeşitli yerlerde ziyaretlerde bulunan Sayın Vekiller ilçeden ayrıldı.

 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın