https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
05:31
Öğle
13:11
İkindi
16:35
Akşam
19:16
Yatsı
20:36
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

'Gazi' Sakarya unvanı hayallerde kaldı

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı Ali İnci, gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde gerçekleşecek anma programına ilişkin bilgiler verdi.

Haberler/GÜNCEL
12.07.2018
Haberi Yazdır
'Gazi' Sakarya unvanı hayallerde kaldı

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı Ali İnci ve yönetim kurulu üyeleri basınla buluştu.
Özel bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali İnci, 15 Temmuz gecesi ve Afrin'de şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.

15 Temmuz Milli İrade Derneği Dernek Başkanı Ali İnci, gençlere yönelik yeni bir proje başlatacaklarını belirterek: "Derneğimiz kurulduğundan kısa süre içerisinde yeni bir proje başlattı. Gençlerle alakalı bir proje bu. Sakarya'dan 40 seçilmiş gencimizi 2 aylık bir eğitime alacağız ve bunlara çok üst düzey yöneticiler gelerek eğitim verecekler. Daha sonra bu 40 gencimizi gezi yaptıracağız. Bu konu ile alakalı İçişleri Bakanlığına yaptığımız proje onay gördü ve 97 bin lira gibi bir para çıkartıldı. Para önemli değil ama önemli olan çalıştığımızı ifade etmekdir burda. İnşallah projelerimizi çoğaltacağız." dedi.

Ali İnci 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan programa tüm Sakarya halkını davet ederek şu sözleri söyledi: "15 Temmuz gecesi bütün halkımızı meydandaki programdan sonra gece saat 11 itibariyle Sakarya Valiliğinin orda bekliyoruz. Bu Sakarya halkının bir şerefidir. Düzenleyecek olduğumuz programa o dönemin Sakarya Valisi Hüseyin Vali Coş ve İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı'da davet ettik." 

Gazetecilerin 15 Temmuz gecesi Sakarya valiliğinin işgali sebebiyle isminin 'Gazi Sakarya' olmasına ilişkin sorusuna Ali İnci; "Sakarya 15 Temmuz gecesinde birçok vatandaşımız gazi oldu. Valiliği işgal edilen tek iliz. Bu konuda isminin Sakarya kalınmasına karar kılındı. Çalışmalarımız vardı ama iptal ettik" dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın