Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

İl Milli Eğitim Müdürü Töre: 'Herşeyde 1'nci olmalıyız'

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi tarafından gerçekleştirilen YESEP (Yeşilay Eğitim Seferberliği Projesi) tanıtım programı geniş katılımla gerçekleşti.

Haberler/GÜNCEL
13.02.2018
Haberi Yazdır
İl Milli Eğitim Müdürü Töre: 'Herşeyde 1'nci olmalıyız'

Programa Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve davetliler katıldı. Gösterilen sinevizyon sonrasında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır yaptığı açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile Yeşilay Sakarya Şubesininde çalışmalarıyla her okul da bir yeşilay gönüllüsü öğretmen vizyonuyla bir protokol imzaladık ve çalışmalarımıza yön vermeye devam ediyoruz. Amacımız şu arzuluyoruz ki biz Yeşilay olarak yapmış olduğumuz çalışmalar askıda kalmasın. Yapmış olduğumuz çalışmaları nihayete erdirelim, ve hedeflediğimiz noktaya en kısa sürede ulaşalım istiyoruz. Paydaşlarımızla her an bir araya gelip değerlendirmeleri yapma arzusu içerisindeyiz. Bugün bir araya gelişimizin yegane sebebi bu. Bir çok projeyi nihayetlendirdik ve bir çoğunu da nihayetlendirmeye devam edeceğiz. Gündemimizde Yeşilay eğitim seferberliği projesi ve sağlıklı nesil sağlıklı gelecek projeleri var. Türkiye’de Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile başvurularda önemli bir yere geldik sağlıklı nesil sağlıklı gelecek projesinde. Bir çok il başvuru yapamamışken, bir çok ilin sayıları ikili basamaklara gelememişken, biz Yeşilay Sakarya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber 300 aşkın bir başvuru ile Yeşilay genel merkezine başvurumuzu yaptık. Önemli bir noktadayız. Ankara’yı, Bolu’yu ve Bursa’yı geçmiş bir şubeyiz. Hiçbir projemiz askıda kalsın istemiyoruz. Bu bir paydaş çalışmadır. Amacımız gençler bu projelerle hasbihal etsin ve bağımlıklarla bizim destekçimiz olsun istiyoruz. Yarının mimarisi olan gençlerin bağımlılıklardan uzak durmasını istiyoruz” dedi.

Pervin Töre yaptığı konuşmada: "Saygı değer Cumhurbaşkanımızın değimi ile 'İyiki varsın yeşilay' diyorum. Güzel heyecanlı bir ekipten oluşuyor Sakarya Yeşilay ekibi. Bizde onların bu heyecanı ile eğitim camiasında gelecek yeni ve güçlü Türkiye'yi yönetecek gençlerin sigara, alkol gibi kötü bağımlılıklarından kurtarmak için bilinçlendirmeleri gerekiyor. Milli eğitim camiası olarak yapmış olduğumuz bu çalışmalara yeşilay gibi uluslararası sivil toplum örgütlerine örgüt olan ve toplumun derdi ile dertelenen bir kurumun desteğiyle çalışmalarımıza hız verdik ve vermeye devam edeceğiz. Yarışmalarda bizim 8'nci il olduğumuzu gördüm. 8'nci il olmak Sakarya gibi milli mücadeleleri güçlü olan bir şehire yakışmıyor. Biz herşeyde 1'nci olmalıyız.  ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ ödüllü yetenek yarışmasının sürecide 16 Şubat'a kadar uzatıldı. Hemen bu konuda tüm okul müdürleriyle iletişime geçiyoruz. Bizi 1'nci sıraya çıkaracak gerekli sayıda müracatları  artması için öğretmenlerimizle iş birliği yapmak ve onları motive etmenizi istiyorum. Bende sayıyı birebir takip edeceğim. Bu Cumhurbaşkanımızın bir talimatıdır, talimatlar başımızın üzerinedir. Onun için sakarya 1'nci olmak zorundadır. Sakarya ilini birinciliğe çıkarmak için gerekli olan çalışmayı başlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın