Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
03:26
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:30

Her güne milyonlarca acıyla başlamak

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
07.01.2020
Yazıyı Yazdır

Ruhumu yaralayan ,artık içimde sızlayan yeri bile tarif edemeyeceğim acılar çormanında yaşıyormuyuz gerçekten?
Bize yaşadığımızı hissettiren o eski güzel günler, çocukluk anısı olarak mı kaldı kaybettiğimiz insanlığımızla birlikte.
Güzel ümitlerle başladığım her yolda birbiri ardına kırılan omurgam daha ne kadarını taşıyabilir, sınanıyoruz insanoğlu olarak sanırım yoksa bu denli acımasızlığın, bu kadar harap bir evrenin nesi katlanılır!

Yeni yılın ilk 4 gününde 3 kadın cinayeti işlendi, yine adlarını unuttuğumuz, acıları sadece yakınlarının içinde kabuk yarası kalacak kadınlar, mahkelemerden iyi hal indirimi alacak olan yaratıklar tarafından!

73 yaşındaki amca evine giren kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından feci şekilde dövülüp parası çalındı, yaşlı kendini savunamayacak durumdaki bir adamı bile sadece para için ağzını burnunu kanatacak şekilde dövdüler!

Annelerinin nerede olduğu bilinmeyen, 4 yavru köpeği çuvalın içine koyup havasız kalıp ölsünler diye bi kenara atanlar bulunamadı fakat yavrucuklar merhametli insanlar tarafından korumaya alındı! Küçücük canların bile yaşam hakkını almayı kendinde almayı hak gören mahluk! Onlarda mı çok geldi küçük aciz dünyanda sana!

Artık en azından biraz haber izleyenlerin ismine aşina olduğu Sibel bu hayata tutunamadığı, yaşamak için yeterli sebebi olmadğını yazarak intihar etti. Çocukluğundan beri etrafında 'insan' sandığı kişiler tarafından uğradığı fiziksel ve ruhsal tüm travmalar onu bu yanlış seçime itti! Öldükten sonra bile kızcağızın ne çirkinliğini bıraktılar, ne erkek arkadaşı olmasını konuşacak kadar vicdansız canlılar var, hiç utanmadan!

Avustralya'da geçtiğimiz Eylül ayından beri söndürülemeyen yangınlarda 500 milyon hayvan öldü. En az 4 türün nesli tükenme tehlikesine girdi. Annesine sarılmış, elleri ayakları yanan koala ve kanguruları içiniz acıyarak görmüşsünüzdür! Yaşananların sorumlusu kim peki? İklim değişikliği, plastik kullanımının azaltılması, çevresel değişikliklerden, günümüzde acı şekilde yüzleştiğimiz doğal afetlerin tüm sorumlusu insanoğludur! Eylem yapanlara, deniz sıcaklığı öyle bir anda yükselirmiymiş, havalar bu sene bir türlü soğumadı diye boş konuşan tüm aklı olmayıp fikri olanlar bunun sorumlusu!

Evrensel boyuttaki hırslı liderlerin bizleri sürüklediği siyasal hatalardan bahsetmiyorum bile. Nereye gideceğimiz belli olmayan gelecekle mücadele edip, hayatta kalmaya çalışıyoruz hepsi bu... Sadece kendimizi düşünsek ve kurtarsak ne fayda, bu Dünya bir gemi ve batığında hepimiz o karanlıkta boğulacağız malesef!..

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın