Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:15
Öğle
13:17
İkindi
16:15
Akşam
18:44
Yatsı
20:04
http://sakaryaradyomega.com/

Gürpınar: Teleferik bu haliyle zarar verir

Sapanca Kırkpınar'daki teleferik projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan İMO Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, projenin bu haliyle fayda yerine zarar vereceğini söyledi.

Haberler/GÜNCEL
10.09.2019
Haberi Yazdır
Gürpınar: Teleferik bu haliyle zarar verir

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Sapanca Kırkpınar'da tartışmalara neden olan teleferik projesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Kırkpınar'da yapılmak istenen teleferik projesinin, Sakarya'nın turizm sektörüne, ekonomiye sağlayacağı katkı açısından daha geniş perspektifden bakılması gerektiğini savunan Gürpınar, projenin il ekonomisine katkı sağlayacak şekilde değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Gürpınar, “Teleferik projesinin ilk durağı Şehir Merkezi (Adapazarı-Serdivan), ikinci durağı Sapanca ilçesi olmalı ve Sapanca Soğucak yaylasında son bulmalıdır. Proje bu şekilde yapıldığında,ilimiz ekonomisine ve turizmine gerçek manada ciddi katkı sağlayacaktır. Aksi takdirde şu anda yapımı düşünülen Kırkpınar merkezli projenin yöreye vereceği zarar, faydasından çok daha fazla olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın