Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 10° Adapazarı
Sabah
06:39
Öğle
13:01
İkindi
15:19
Akşam
17:40
Yatsı
19:06
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

GSM sektörünün sesi olacak: İbrahim Arabul MOBİSAD'ta

Sakarya'da yatırımlarıyla bilinen iş adamı İbrahim Arabul, MOBİSAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Haberler/EKONOMİ
13.03.2018
Haberi Yazdır
GSM sektörünün sesi olacak: İbrahim Arabul MOBİSAD'ta

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri iş Adamları Derneği (MOBİSAD) Olağan Genel Kurulu önceki gün yapıldı. Mustafa Kemal Turnacı'nın MOBİSAD başkanı seçildiği genel kurulda yönetime Sakaryalı bir işadamı da girdi.

İşadamı İbrahim Arabul, MOBİSAD Yönetim Kurulunda yer aldı. 

MOBİSAD NEDİR?

Yirmi yıla yakın süredir mobil haberleşmede operatör, üretici, ithalatçı, dağıtıcı, servis sağlayıcı, bayi, alt bayi çok geniş ve ülke sathına yaygın bir tabana hizmet veren, onların ortak sesi olan derneğimiz; bu güne değin toplum yararına yaptığı ve toplumun tüm kesimlerince kabul gören çalışmaları ile hakkı olan saygınlığı kazanmış bir kuruluştur. 

MOBİSAD ülkemizin Bilgi Toplumu olma hedefine yönelik çalışmalarda, sektörün önünü açan bir sivil toplum örgütüdür. Derneğimiz sektör sorunlarının basınla paylaşıldığı medya bilgilendirme toplantıları, söyleşileri ile teknoloji, ürün ve hizmet tanıtımları organize etmekte kamuoyuna mal olmuş konularda görüşlerini dile getirmektedir.

Sektördeki sorunlarına çözüm üretmek amacı ile; Ulaştırma Bakanlığı başta olmak üzere sektör sorunları ile ilgili tüm bakanlıklar, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu, TOBB/Türkiye Telekomünikasyon Sektör Meclisi ve Ticaret Odaları, İnternet Geliştirme Kurulu, Siber Güvenlik İnisiyatifi Çalışma Gurubu ile ortaklaşa çalışmalar ve projeler sürdürmektedir.

Yorumlar 1
Selattin Çakırsoy 25.03.2018 01:19:43
Maşallah kardeşim Başarılı olacağına inanıyoruz Esnaf çocuğu doğdun Öyle devam et