Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 11° Adapazarı
Sabah
04:58
Öğle
13:06
İkindi
16:43
Akşam
19:35
Yatsı
20:58
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Gıda bazlı ürünlere sıkı denetim!

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan gıda denetimleri için Sakarya'da da düğmeye basıldı. 6 gün sürecek denetimlerin ilk gününde süt ve süt ürünleri üretilen imalathaneler teftiş edilecek. Her gün farklı sektörde denetimler yapılacak.

Haberler/GÜNCEL
17.02.2020
Haberi Yazdır
Gıda bazlı ürünlere sıkı denetim!

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada hile yapan firmalara göz açtırmayacak. 81 ili kapsayan ürün bazlı gıda denetimleri için düğmeye basıldı. 

Ülke çapında eş zamanlı olarak yürütülen ve Sakarya'da da başlatılan denetimlerin ilk gününde, süt ve süt ürünlerinin üretildiği imalathaneler ile takviye edici gıda üretimi yapan iş yerleri denetlenecek. 6 gün sürecek denetimlerde her gün farklı sektörde imalathane ve iş yerleri denetlenecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "81 ilimizde 6 gün boyunca gerçekleştirilecek ürün bazlı gıda denetim seferberliğini başlattık. İlk denetim alanımız süt ve süt ürünleri olacak" diye konuştu.

WHATSAPP ŞİKAYET HATTI AÇILACAK
Usülsüz gıda üretenlere göz açtırmayacaklarını ifade eden Bakan Pakdemirli, "Yakında açacağımız WhatsApp şikayet hattı ile vatandaşlarımızın gıda ürünlerine ilişkin şikayetlerini alacağız" dedi.

BAKANLIK GIDADA HİLE YAPAN FİRMALARI AÇIKLAMIŞTI
Bakanlık geçtiğimiz günlerde gıdada hile yapan 74 firmaya ait 99 ürünü ifşa etmişti. Bu ürünlerden 69 parti ürün taklit ve tağşiş kapsamında, 30 parti ürün ise ilaç etken maddesi tespit edildiği için kamuoyu ile paylaşıldı. Böylece 2012'den bu yana 1486 firmaya ait 3 bin 301 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunulmuş oldu. Bakanlığın açıkladığı hileli ürünler yapan ve satan firmaların yer aldığı listede Sakarya'dan bir firma yer almıştı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın