https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 25° Adapazarı
Sabah
03:36
Öğle
13:00
İkindi
16:57
Akşam
20:24
Yatsı
22:07
http://sakaryaradyomega.com/

Eski Açık Tribünün yıkımına tepki

Sakarya Atatürk Eski Stadyumu'nun yıkım kararının ardından bir tek eski açık tribünü bırakılmış ve stadyum tamamen yıkılmıştı. Şimdi eski açık tribününe de kepçeler tarafından yıkılıyor.

Haberler/SPOR
13.03.2019
Haberi Yazdır
Eski Açık Tribünün yıkımına tepki

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından eski Sakarya Atatürk Stadyumu'nun yıkılıp yerine Millet Bahçesi yapılması kararı alınmıştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi yapılan Millet Bahçesi içerisinde eski açık tribünün muhafaza edileceği açıklanmıştı. Ardından başlayan yıkım sürecinde ise tüm stadyum yıkımı ve enkazının kaldırılmasının ardından sadece eski açık tribünü yerinde kalmış ve bu gelişme bir çok kesimi memnun etmişti. 
 
PROJE SONRADAN DEĞİŞTİ
Tüm bu gelişmelerin ardından Toplu Konuk İdaresi (TOKİ) tarafından Sakarya’ya yapılacak olan Millet Bahçesi projesinde değişikliğe gidildi. Açıklanan yeni projede eski açık tribünün yer almaması şok etkisi yaratırken, birçok kesim tarafından tepki topladı.
 
YIKMAYA BAŞLADILAR
Bu akşam saatlerinde ise eski açık tribünde yıkım işlemlerin başlaması büyük tepki topladı. Eski stadyuma gelerek duruma tepki gösteren bazı taraftarlar ve şehir sakinleri eski açığın yıkılmasına izin vermek istemedi ve yıkımı geçici olarak durduruldu. 

Akademi'den #YIKTIRTMIYORUZ kampanyası
Akademi, bugün kırım vincinin eski açıkta çalışma yapması üzerine harekete geçti. Sakaryaspor tarihine tanıklık eden ve geleceğe miras bırakılması düşünülen eski açık tribünlerinin apar topar yıkım çalışması, taraftarları derinden üzdü.

Sosyal medya aracılığı ile tüm taraftarları eski açığa davet eden Akademi, müze yapılması planlanan eski açığın yıkılmaması için şehri yöneten karar vericilerinden yıkımın durdurulmasını istedi. Yıkım bir gün ertelendi.

Stadın orada nöbet tutan Akademi gönüllüleri, müze ile birlikte muhafaza edilmesi savunarak, eski açık tribünün yıkımının durdurulması için tüm taraftarları #YIKTIRTMIYORUZ demeye eski açığa bekliyor.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın