Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Erenler’e 9,5 milyonluk yağmursuyu yatırımı

Erenler’de yağmursuyu çalışmalarının başladığı bilgisini veren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Erenler’e 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Haberler/GÜNCEL
07.01.2018
Haberi Yazdır
Erenler’e 9,5 milyonluk yağmursuyu yatırımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin yağmursuyu altyapısını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda hem şehir merkezinde, hem de ilçelerde ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizde yağmursuyu noktasında yaşanan sıkıntıları gidermek için önemli projeler üretiyor, büyük yatırımları hayata geçiyoruz. Bu anlamda Serdivan’da yaşanan sorunları sona erdirmek için kapsamlı bir çalışma başlatmıştık. Şimdi de Erenler’de yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Çalışmalarımız başladı. Ekiplerimiz sahada. İnşallah en kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak yeni yağmursuyu altyapısını ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

Modern Sanayi ile entegre
Erenler Uluyol Caddesi’nden Modern Sanayi girişine kadar bir yağmursuyu hattı inşa ettiklerini söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bu bölgede yaşanan yağmursuyu problemini çözmek için 9,5 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Projemiz kapsamında 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa edeceğiz. Bu hattın 2,5 kilometrelik kısmı kutu kesit imalatı olacak. Geri kalan kısım ise Uluyol Caddesi ile bağlantılı sokakları kapsayacak. Daha önce Modern Sanayi’de de yağmursuyu hattı çalışmalarımızı tamamlamıştık. Orada inşa ettiğimiz hattı bu hat ile entegre ederek bu bölgelerde toplanan suyu Sakarya Nehri’ne deşarj edeceğiz. Yağmursuyu anlamında hem lokal olarak yaşanan sorunları çözecek, hem de şehrimizin dört bir yanı için projeler üretmeye devam edeceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın