Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:28
Öğle
13:07
İkindi
16:55
Akşam
20:01
Yatsı
21:30
http://sakaryaradyomega.com/

Erdoğan: Tank Palet'in satılması söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Tank Palet Fabrikası Katarlılara satıldı' iddialarına "Halen yalan söylüyor" cümlesiyle karşılık verdi.

Haberler/SİYASET
09.02.2019
Haberi Yazdır
Erdoğan: Tank Palet'in satılması söz konusu değil

Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arifiye ilçesindeki Tank Palet Fabrikası'nın Katarlılara satıldığı iddiaları hakkında da konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP Genel Başkanı'nın Arifiye ilçesindeki Tank Palet Fabrikamıza dair gündeme getirdiği iddiaların ne milli kaygılarla ne savunma sanayimizle ne de orada çalışan kardeşlerimizin, hassasiyetleriyle hiçbir ilgisi yoktur." dedi.

"ONCA AÇIKLAMAYA RAĞMEN HALEN YALAN SÖYLÜYOR"
Erdoğan, "CHP Genel Başkanı yaptığımız onca açıklamaya rağmen, inatla ve ısrarla hala bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Karasu'daki konuşmamda da söylediğim gibi; Tank Palet Fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri söz konusu değil. Fabrika devlete aittir. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır. Alımı yapan firma; yüzde 50'si Katar, yüzde 50'si Türkiye ortaklığı olan bir firmadır. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Yapılan iş; sadece işletme hakkının belli şartlar ve süreler dahilinde (ki bu 25 senedir) ülkemizin öncü kuruluşlarından birine devredilmesidir. Bu firmamız, fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir." dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın