http://www.sakaryabarosu.org.tr/haber/1313/hasar-danismanlik-sirketlerine-neden-gidilmemeli.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 17° Adapazarı
Sabah
06:36
Öğle
12:58
İkindi
15:18
Akşam
17:38
Yatsı
19:05
http://sakaryaradyomega.com/

Erdoğan'dan AK Parti'den ayrılanlara sert eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti kuracakları konuşulan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan için "AK Parti'nin gölgesini kendi gölgesi sananlar boş çuval gibi devrilecekler" dedi.

Haberler/SİYASET
05.07.2019
Haberi Yazdır
Erdoğan'dan AK Parti'den ayrılanlara sert eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Haziran seçimlerinden sonra dün milletvekilleriyle genel merkezde kahvaltıda buluştu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti kurma hazırlığı içinde olan AK Parti’nin önemli isimlerine sert sözlerle uyarılarda bulundu.

"BOŞ ÇUVAL GİBİ DEVRİLECEKLER"
Habertürk'ün haberine göre; Daha önce Ali Babacan ile görüşen ve partide kalmalarını isteyen, parti kuranların daha önce başarılı olamadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez yeni parti yoluna çıkanlara sert sözlerle yüklendi. 

Yunus Emre’nin 'İlla edep' dizelerini kullanan Erdoğan, "AK Parti istikamet partisidir. Bu, halkın ve hakkın istikametidir. Biz bu istikamette devam ediyoruz. Bu istikameti şaşıranlar oldu. Rüyalara dalanlar, mühendislik hesaplarıyla konum bulmaya çalışanlar, AK Parti'nin gölgesini kendi gölgesi sananlar içi boş çuval gibi devrilecektir. Onların ne peşinde olduğu değil, bizim ne iş yaptığımız önemli. Yunus Emre’nin dizelerinde dediği gibi… Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride, illa edep illa edep." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın