https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 20° Adapazarı
Sabah
05:22
Öğle
13:10
İkindi
16:37
Akşam
19:22
Yatsı
20:42
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Erdal Erdem seçim öncesi o sıkıntıya dikkat çekti

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, adres kayıt sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Erdem, adres veri tabanında değişen adreslerin elektrik, doğalgaz ve kira kontratı gibi evraklarda değişmemesi halinde vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığına dikkat çekti.

Haberler/GÜNCEL
17.05.2018
Haberi Yazdır
Erdal Erdem seçim öncesi o sıkıntıya dikkat çekti

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların mutlaka seçmen listelerini kontrol etmelerini bir kez daha hatırlattı.

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, "Bir konuta yeni taşınan kişilerin nüfus müdürlüklerine yeni adreslerine bildirmek için gittiklerinde eğer taşınacakları konutta kendisinden önce oturan kişiler adresini almamışsa; Nüfus Müdürlüğü yeni taşınan vatandaştan bu adresi gösteren üzerine kayıtlı elektrik, doğalgaz ya da kira sözleşmesi istiyor. Yeni taşınan vatandaşta yukarıda belirttiğim faturaların abonesini üzerine alarak Nüfus Müdürlüğüne yeni adres kaydını yaptırıyor. Buraya kadar olması gerekenler yapılmış oluyor.

Ancak vatandaşlarımız 2008 yılında adres kayıt sistemi için hazırlanan, ulusal veri tabanındaki adresi değişmişse (Örneğin Sokak ismi, Dış kapı Nosu veya iç kapı Nosu, yani  Daire Nosu)  yeni adreslerini, abone oldukları elektrik su doğalgaz veya sabit telefonların bağlı olduğu kurumlara bildirmemişse; bu durumda aboneliklerinde yalnız isim değişerek eski adres ile abone olunuyor. İşte tam da burada sıkıntı yaşanıyor.

Veri tabanında değişen adresler, faturalarda değişmemişse (Örneğin; değişikliğe uğrayan bir adres faturada 2 veri tabanında 3 ise 2 nolu dairede oturanın kaydı siliniyor. Bu da 2 nolu hanede oturanın oy kullanamamasının yanında, adresi  silindiği için İKAMET (Yerleşim Yeri Belgesi) alamıyor. Bu olumsuz durum müstakil  konutlarda olabileceği gibi, özellikle apartman ve sitelerde  daha çok olabiliyor.Senelerdir aynı yerde oturanlar işte bu yüzden bazen oy kullanamamaktadır" dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın