http://www.sakaryabarosu.org.tr/haber/1313/hasar-danismanlik-sirketlerine-neden-gidilmemeli.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 17° Adapazarı
Sabah
06:36
Öğle
12:58
İkindi
15:18
Akşam
17:38
Yatsı
19:05
http://sakaryaradyomega.com/

Engin Özkoç'un sözleri meclisi karıştırdı

TBMM Genel Kurulunda 15 Temmuz özel oturumunda CHP adına konuşan Engin Özkoç'un sözleri ortalığı karıştırdı. Özkoç, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmesi nedeniyle Ak Parti ve MHP'lilerden tepki aldı.

Haberler/SİYASET
15.07.2019
Haberi Yazdır
Engin Özkoç'un sözleri meclisi karıştırdı

Bugün 15 Temmuz için Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 15 Temmuz Özel Oturumu gerçekleşiyor. 

TBMM Başkanvekili Celal Adan tarafından resmi tören ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıt’asını selamladıktan sonra Genel Kurul salonuna geçti. Erdoğan’ın Genel Kurul’daki yerini almasından sonra İstiklal Marşı okundu ve özel oturum başladı. Oturumda Grup Başkanvekilleri konuşmalarını yapmaya başladı.

ÖZKOÇ'UN KONUŞMALARI PROTESTO EDİLDİ
Sıra CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuşmasındayken Meclis'te gergin dakikalar yaşandı. Oturum sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un söyledikleri bir anda meclisi karıştırdı. Özkoç'un FETÖ konusunda AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmesi AK Parti ve MHP sıralarından tepkiyle karşılandı.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, "15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimidir. Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimidir. Burada yaşamını yitiren şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin öncesi ve sonrası vardır. Dershaneler, siyaseti araç kullanmak...

"CUMHURBAŞKANI FETÖ'NÜN BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜĞÜ İDDİASINI BEN REDDETMEM DEMEKTEDİR"
Bu dönemde kim FETÖ'ye daha çok yardımcı olmuştur. Bunun cevabını sayın Cumhurbaşkanı vermektedir. 8 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanı, FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem’ demektedir. 'Okul için yer verdik, yurt dışında destek verdik. Ne istediniz de vermedik' demiştir.

"MECLİS DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKTI"
Adil Öksüz denilen sözde imam Türkiye'de cirit atıyor ve darbe planlıyordu. Ankara'da CHP milletvekilleri ve diğer siyasi parti milletvekili arkadaşlarımız 'Öleceksek bu çatı altında ölelim' dediler. Meclis, demokrasimize sahip çıktı. Çünkü bu ülke hepimizindir. Halk sokaklara çıktı, darbe engellendi. El birliğiyle darbenin önüne geçtik. Darbeyi ne MİT ne bir istihbarat haber verdi. Adil Öksüz'e eline pasaportu verildi. Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak çıktı. "Hata ettik" dedi bunu söyleyen hâlâ Cumhurbaşkanı.  Fethullahçılara çocukluktan beri görüşen, Fettah Tamince yargıdan tertemiz çıktı.

Darbe girişiminin kilit ismi Mehmet Dişli'nin ağabeyi Şaban Dişli büyükelçi yapıldı. Binlerce hapis cezası alan, işten çıkarılanlar var. Asker, polis, öğretmen var ama bir tek siyasi yok. Çözüm güçlü parlamentodadır. El birliği ile güçlü parlamenter sistemi yeniden tesis etmeliyiz. Yeni darbelerin oluşmasına engel olmalıyız. Güçler ayrılığının temelinde güçlü Meclis, bağımsız yargı ve denetlenebilir yürütme olmalıdır. 15 Temmuz vatandaşına kurşun sıkan ve ona yol verenleri de unutmayacak.

"UĞRUNA ÖLECEK VATAN ARIYORSAK ONUN ADI TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR"
Kurucu liderin adı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Eğer uğruna ölecek vatan arıyorsak onun adı Türkiye Cumhuriyeti'dir."
diye konuştu.

Yorumlar 1
Adnan 15.07.2019 21:29:45
Bir tane Engin Özkoç'umuz var. Sakarya'mızın AKP'li diğer koçlarının bir görüşü yok mudur, yoksa dile getirmeye korkuyorlar mı?