https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
05:31
Öğle
13:11
İkindi
16:35
Akşam
19:16
Yatsı
20:36
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Emniyetten bayram öncesi önemli uyarı!

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, ölümle sonuçlanan acı kayıplar ve yaralanmalarla bayramın güzelliğinden mahrum kalmamak için kutlamalarda silah kullanılmamasının çok önemli olduğu belirtildi.

Haberler/GÜNCEL
13.06.2018
Haberi Yazdır
Emniyetten bayram öncesi önemli uyarı!

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Bayramlar, Düğünler, nişan, sünnet ve asker uğurlamaları toplumumuzun ortak sevinç değerlerindendir. Dostluk, kardeşlik, barış, paylaşma, hoşgörü anlamlarının tamamını içeren Ramazan bayramını tüm İslam Alemi gibi bizlerde dört gözle bekliyoruz. Böylesine anlamlar yüklü Ramazan bayramında da, Mutluluk ve sevinçlerin bir başkasının üzüntüsü olmaması, huzur ve güvenliğin bozulmaması için kutlamalarda silah kullanılmaması büyük önem taşımaktadır" denildi.

Her yıl havaya rastgele sıkılan silahlar sonucu birçok ailenin telafisi mümkün olmayan acılar yaşayarak bayramın güzelliğinden mahrum kaldığı belirtilirken, yazının devamında şu ifadelere yer verildi: "Kutlamalarımız başkalarının acıları olmasın.

Mutlu olabilmek ve mutlu edebilmek için başkalarının hayatına da değer ve kıymet vermek mecburiyetindeyiz. Çok kısa bir süre gözlerinizi kapatın ve sadece düşünün... Silah atılarak yapılan bir kutlamanın içinde, tüm sevdiklerinizin yanınızda olduğu bir anı hayal edin... Kendinizin ya da bir başkasının bu kutlama sırasında havaya ateş ederken; 
Emeklerini asla geri ödemeyi başaramayacağınız, ömrünüz boyunca sırtınızı dayayabileceğiniz, kendinizi her zaman güvende hissettiğiniz ve yol göstericileriniz anne-babanızın, çocukluktan itibaren anılarınızın ve sırlarınızın ortağı kardeşinizin, hastalıkta ve sağlıkta diyerek yola çıktığınız hayat arkadaşınız dert ortağınız eşinizin ve başına aman bir şey gelmesin diye gözünüzden bile sakındığınız uğruna ömrünüzü feda etmekten biran tereddüt etmeyeceğiniz evladınızın, sizin veya bir başkasının sadece ve sadece kutlama yapacağına inandığı için gözlerinizin önünde yitip gitmesine, sakat kalmasına ve bir daha asla bu anı telafi edemeyeceğinize sebep olacağını bilseniz yine de o silahın tetiğine dokunur yada bir başkasının dokunmasına izin verir miydiniz?

Geçmiş senelerde meydana gelen vahim hadiseler sonrası bazı cemiyetlerimizde alınan kararlar ile silah atma olayları sonlandırılmış, cemiyetler olması gerektiği şekliyle coşku ve sevinç içerisinde kutlanmaya başlanmış ve halende aynı şekilde kutlanmaya devam etmektedir. İstenmeyen olaylar yaşandıktan sonra hep birlikte üzülüyoruz. Gelin cemiyetlerimizde alınan anlamlı ve önemli bu kararları tüm cemiyet etkinlerimizde ve kutlamalarda uygulamaya geçirelim. Ailelerin, çocukların bulunduğu ve meskûn mahal dediğimiz yerlerde silah atılmasının önüne geçelim. Önümüzdeki ilk bayramımız olan Ramazan Bayramında "Silah atarak kutlama yapma!" ilkelliğinden kurtulalım, Silah sesi duymayalım..."

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın