Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 35° Adapazarı
Sabah
03:27
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:40
Yatsı
22:29

Elmalı Göleti'nde su tutulmaya başlandı

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Adapazarı Elmalı Mahallesi'ne inşaat edilen Elmalı Göleti'nde su tutulmaya başlandığını açıkladı. Gölet sayesinde 3 bin 130 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak.

Haberler/GÜNCEL
20.11.2019
Haberi Yazdır
Elmalı Göleti'nde su tutulmaya başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya'ya yaptığı yatırımlarla ilimizin münbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. 

Adapazarı Elmalı Mahallesi'nde inşaat edilen Elmalı Göleti’nin gövde dolgusunun tamamlanarak su tutulmaya başlandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ’Sakarya Merkez Elmalı Göleti’nde depolanacak su ile 3 bin 130 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıkladı.

Aydın, "Elmalı Gölet’inin temelden yüksekliği 29 metre olup 1,18 milyon m3 su biriktirme hacmine sahiptir. Sakarya Merkez Elmalı Gölet’inin sulamasının da tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte ürün çeşit ve kalitesinde artış sağlanacak olup 2019 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 5.617.000 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın