Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 34° Adapazarı
Sabah
03:28
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:40
Yatsı
22:29
https://haber.sakarya.edu.tr/sau-50-yilda-uluslararasi-bir-markaya-donustu-h98182.html

Dikbayır Kırkpınar'daki teleferik için ilk imzayı verdi

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, il yöneticileri ve Sapanca İlçe Başkanı Burhan Arıkan ile birlikte Sapanca Kırkpınar sakinlerinin karşı çıktığı Teleferik projesinin iptali için ilk imzaları vererek imza kampanyasını başlattı.

Haberler/GÜNCEL
16.11.2019
Haberi Yazdır
Dikbayır Kırkpınar'daki teleferik için ilk imzayı verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Ankara'daki yoğun programlarının yanı sıra Sakarya'daki sorunları dile getirebilmek ve çözümüne yardımcı olmak için gece gündüz ilimizde ziyaretlerde bulunuyor.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, il yöneticileri ve Sapanca İlçe Başkanı Burhan Arıkan ile birlikte Kırkpınar'da teleferik eylemi yapan vatandaşlara destek için Kırkpınar'a gittiler. İnşaat alanı yakınındaki çadırda vatandaşları dinleyen Dikbayır, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Dikbayır yaptığı açıklamada, "Özellikle Sakarya'da şöyle bir durum var; iktidar için vatandaşın isteği neymiş, ne talebi var mı hiç önemli değil. Burada her şeyden önce halkın  atalarının mera yani yeşil alan  kalması kaydı ile devlete bağışladığı bir yer söz konusu. Ve bu yerin sahiplerinin torunları ile oranın halkı bu projeyi istemiyor. Ama iktidar için önemli mi değil,yavaş yavaş her şey  kılıfına uydurulup satılıyor. Ordunun fabrikasını, milletin camisini satma cüretini gösterebilen iktidar sahipleri için vatandaşın merası ne kadar önemlidir siz takdir edin. İşte bizim vatandaşımıza anlattığımız hep bunlardı. Çekin bunların kulağını dedik, bakın milletin  bunların kulağını çektiği yerlerde peşkeş çekebiliyorlar mı, milletin parasını,yerini hiç edebiliyorlar mı? Siyasi rekabetin olmadığı yerde istediklerini, istedikleri gibi yapmaya devam ediyorlar. Biz vatandaşımıza anlatmaya devam edeceğiz,inşallah Sakaryamız 'da bir daha ki seçimlerde ,ülkedeki birçok büyük şehrin verdiği dersi iktidara verecektir.Bizler elimizden geldiğince ,halkın bize verdiği güç nezdinde ,hakkı ve doğruyu kimseden korkmadan savunmaya devam ediyoruz,devam da edeceğiz.Bu konuyu da  gerek hukuki olarak gerek Ankara'da, idari bakımdan takip edeceğiz.İnşallah sonunda rantın değil , halkın dediği olur." diye konuştu.

Açıklama sonrası Dikbayır yöre halkının başlattığı imza kampanyasına ilk imzayı, İYİ parti yöneticileri ile birlikte verdi. Böylece Kırkpınar'da yapılan projeye itiraz amaçlı imza kampanyası başlamış oldu. Yapılan karşılıklı görüş alışverişi sonrası İyi parti başka programlara katılmak üzere Kırkpınar'dan ayrıldı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın