Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 34° Adapazarı
Sabah
03:28
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:40
Yatsı
22:29
https://haber.sakarya.edu.tr/sau-50-yilda-uluslararasi-bir-markaya-donustu-h98182.html

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün TBMM'de CHP'li Engin Özkoç'un AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sarfettiği kötü sözlere tepki gösterdi.

Haberler/SİYASET
20.11.2019
Haberi Yazdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a sert tepki

TBMM genel kurulunda dün eski başbakanlardan Bülent Ecevit ile ilgili AK Parti ve CHP grubu arasında gerginlik yaşandı. Dış politika üzerine muhalefetin eleştirilerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton karşısındaki duruşunu hatırlattı. Bu hatırlatma üzerine CHP sıralarında sinirler gerildi.

KADIN GRUP BAŞKANVEKİLİNE 'ULAN'
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in kürsüde konuşmasına müsaade etmeyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç önce "Ulan, böyle bir Grup Başkan Vekilliği olmaz" diyerek bağırdı.

"BU KADINA HADDİNİ BİLDİRİNİZ"
Özkoç, daha sonra "Lütfen, bu kadına haddini bildirin Sayın Başkan." ifadeleriyle Zengin'i hedef aldı.

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan CHP'li Engin Özkoç'a sert tepki gösterdi.

"CHP YETKİLİLERİNE PRİM VERECEK DEĞİLİZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek kadar ahlaksız, edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz. Başkanları şahsıma, bir diğeri yine bir konuşmasında şahsıma Parlamentonun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar. Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. Gereği neyse aynen bunlara cevabını vereceğiz." diye konuştu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın