https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 30° Adapazarı
Sabah
03:33
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:09
http://sakaryaradyomega.com/

Cumhurbaşkanı adayı İnce Sakarya için bunları anlattı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Demokrasi Meydanı’nda Sakaryalılara hitap etti.

Haberler/SİYASET
09.06.2018
Haberi Yazdır
Cumhurbaşkanı adayı İnce Sakarya için bunları anlattı

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı'nda yapılacak olan mitinge katılmak üzere Sakarya'ya geldi.

Sakaryalı yurttaşlar Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 'yi İzmir Marşıyla karşıladı. Meydana asılan 'Saray'a kral değil, halka Cumhurbaşkanı seçiyoruz' pankartı dikkat çekti. 

Sakaryalılar İnce'nin 'Bu sıcakta oruçlusunuz TAMAM MI? Sakarya ' sorusuna hepbir ağızdan 'TAMAM' yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde Sakaryalılara hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı adayı İnce'nin konuşmalarından öne çıkanlar:

"80 yılında muavinlik yapıyordum. Şeker fabrikasına küspe almaya geliyorduk. Buradan Yalova'ya götürüp çiftçilere veriyorduk. Yani Şeker Fabrikası sadece Sakarya'daki işçilere, çiftçilere değil diğer illere de katkı sağlıyordu.

Ben meydanlarda geziyorum. Hukuk devleti özgürlük, gelecek, nano teknoloji, bilgisayar diyorum bizim beyfendi kırathane açacağım diyor. Birde diyor ki İnce diyor benim projemi çalma yani istediği şu, ey gençler ben size iş bulamam. Atanamamış öğretmenler ben sizi atayamam. Ben her mahalleye kırathane açacağım, çay demliyeceğiz, kek yapacağız diyor yani kekliyor milleti kekliyor. Ben kırathane açmayacağım, ben fabrika açacağım fabrika.

Son günlerde şaşkınım, bir Cumhurbaşkanı adayı bu açıklamalrı nasıl yapıyor. Bu herhalde bıktı gitmek istiyor, ben bu işi Muharrem'e vereyim diyor. Bir insan böyle der mi, hastaya müşteri diyor çünkü %70 garanti verdiler. Böyle bir kafa olabilir mi? Bu mu Türkiye'yi kalkındıracak. 

Böyle bir kafa olabilir mi?
Ben endüstri 4.0 diyorum beyfendi 'kıraathane açacağım' diyor. Ben kırathane açmayacağım fabrika açacağım. Aş diyorum iş diyorum o kıraathane diyor. Açacağı kıraathanede de internet yok. Bedava kek isteyenler ona fabrikada iş isteyenler bana oy versin.

Ben İnönü adına seninle konuşmaya varım
Böyle bir kafa olabilir mi? Hastalara müşteri diyor. Rahmetli Erdal İnönü FETÖ'cüymüş. Gelsinler konuşalım diyor. O gelemez ama istersen sen gidebilirsin yanına. 'İsterlerse gelsinler konuşalım' dedin ya. Ben İnönü adına seninle konuşmaya var. İstediğin zaman istediğin zaman bilgin, cesaretin varsa çık karşıma. Bir kere ona geometrik değil anatomik derler. Çok ince diyor ya bana. İddialı adamaları severim. Yüzde 51.79'dan az oy alırsan sen de başkanlığı bırakacak mısın?  Meydan boş değil. Unutma her kuşun eti yenmez. Endüstri 4.0'ı kaçırırsak 200 yıl yoksul oluruz. Otomobil yapacağız diyor. Kaportasına talip bense beynine talibim beynine.

Biz gelmeden önce ambulansları köpekler çekiyordu dedi. Heralde Sibirya'dan belgesel izledi. Buzdolaplarının içini Erdoğan boşalttı. Meydan meydan gezip bunları anlatırken sosyal medyada camiyle benim fotoğraflarımı üst üste çakıştırıyorlar. Samsun'a gittim gençler sahneye bisiklet getirdi. Bunu camiiye monte etmişler. Sözde camide bisiklete biniyorum. Camiide zeybek oynuyorum. Bunlar Müslüman mı? Bunlar sahtekar.

'Biz iktidara gelmeden önce MR mı vardı?' diyor. Biz fal baktırıyorduk, kurşun döktürüyorduk. Mutfaktaki enflasyon yüzde 30'un üzerinde. Eğitimde son sıradayız. Zihniyet şatafat, savurganlık, israf. Biz zihniyeti yok edeceğiz. İsraf ekonomisinden İnsaf ekonomisine geçeceğiz.Cumhurbaşkanı olduğumda asla vatandaş kemer sıkmayaca, devlet kemer sıkacak. Eğer 24 haziranda erdoğan yeniden gelirse, daha karanlık bir Türkiye, daha fazla işsizlik, faizlere hiç kimse tahmin edemiyor, gençler bu ülkeden gitmeye devam edecek. Ekibim hazır. Bir yıl içerisinde her şeyi yoluna sokacağım. Hukuk, yatırım, adil mahkemeler, çağdaş hesap veren bir yönetim, geleceği kurgulayan bir eğitim Bunları yapabiliriz.

Haydarpaşa treni Adapazarı'na gelecek sözü
Cumhurbaşkanı olduğum da çiftçiye mazot 3 lira, fındık 15 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200 olacak. Asgari maaş bin 500 lira olacak.Türkiye'nin çok ciddi sorunları var ama Sakarya'nın bir önemli sorunu var Türkiye'nin sorunlarını yanında. Haydarpaşadan kalkan tren varya size söz Adapazarı'na şehir merkezine gelecek. Türkiye'yi bu kuşatılmışlıktan kurtaracağız.

Son 15 yılda 865 milyar dolar vergi topladılar. 323 milyar dolar borç yaptılar. Yaptıkları iş 30,40 milyarlık iş. Kalan para nereye gitti? Hırsızlığa. Erdoğan'ın 4 parmağını anlatayım ben sana Erdoğan'ın döneminde yalan,yolsuzluk, hırsızlık... İnce döneminde Kralın adamı değil, adamın kralı olacaksınız.

İlk turda bitiyor bu iş
Seçimi kazanacağımı Erdoğan'ın damadı ve Binali Yıldırım vekilliğe müracat etti demekki kazanamayacaklarını biliyorlar. İkinci tura kalmayacak bu iş. "

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın