Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 6° Adapazarı
Sabah
06:11
Öğle
13:17
İkindi
16:18
Akşam
18:48
Yatsı
20:07
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Çocuklarınızın hangi branşta başarılı olacağını test ediyoruz!

Haberler/SPOR
07.07.2018
Haberi Yazdır
Çocuklarınızın hangi branşta başarılı olacağını test ediyoruz!

Spor yapmak sadece yetişkinler için değil; çocuklar için de çok önemli. Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine (paylaşmayı öğrenmeyi, yeni arkadaşlıklar kurmalarını, özgüvenlerinin artmasına) ciddi katkılar sunan spor, ne kadar erken başlanırsa, o kadar fayda sağlayan bir aktivite.

Peki hangi yaşta, hangi sporu yapmak gerekir. Hangi spor dalıyla uğraşmak çocuğa yarar sağlar? Ya da hangi spor dalına hangi yaşta başlamak doğru olur. 

BALANCE Fitness Center çocukların hangi branşta başarılı olacağını bilimsel testlerle belirliyor! 
BALANCE Fitness Center çocuklar için 6-12 yaş gruplarının Fizyomotorik, Antropometrik, Bilimsel testler - Bilimsel kıyaslama ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)  normlarına göre kıyaslayan testler ile çocuğunuzun hangi branşta başarılı olacağını öğrenebilirsiniz.(Tabi ki bu süreç,  bir iki testle spesifik olarak şu branşta kesinlikle şampiyon olacaksın şeklinde bir yaklaşımı kabul etmez. Ancak bazı fizyomotorik özellikleri, net bir şekilde ayırt edici olarak ortaya çıkan çocuklarda ise kolaylıkla branşa yönlendirme durumu söz konusu olabilir. Antrenman – Test, Test – Amaca Yönelik Antrenman Programı  şeklinde çalışmalar ile hedef çokta uzak olmayacaktır.)

Ayrıca çocuklarınızın hangi branşta başarılı olduğunu öğrendikten sonra BALANCE Fitness Center antrenörleri, çocuklarınızın başarılı olduğu branşa yönelik programlar hazırlayarak hem çocuğunuzun eğleneceği bir aktive yaratıyor hemde kişilik gelişimi ve zihinsel sağlık açısından geliştiriyor!


Kısaca genel adı Fiziksel Gelişim Takip Sistemi olan bu programlarla 6-12 yaş arası çocuklarınızın hangi branşta başarılı olduğunu öğrenmek, bu değerlendirmeler sonucunda çocuklarımızın fizyomotorik açıdan olumlu olumsuz yönlerini belirlemek için Balance Fitness Center, ADA AVM'de 6-7-8 Temmuz tarihlerinde sizleri bekliyor.

Sakaryalı girişimciler Hızır Akyıldız ve Mustafa Akyıldız tarafından kurulan BALANCE Fitness Center, Erenler Murat Soğancıoğlu Caddesinde faaliyet gösteriyor.

Adres: Erenler Mahallesi Murat Soğancıoğlu Caddesi 1058. Sokak No: 15 Erenler/Sakarya
Telefon: 0264 241 02 03

Facebook
İnstagram