Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
03:26
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:30

CHP'li Sarı: Kocaali, Sakarya'nın geri kalmış tek ilçesi

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek Kocaali Belediyesi'nin seçimden sonraki altı ayını değerlendirem CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, "Yıllardır iktidar mensubu belediyeler yönetemeyen yöneticiler tarafından yönetiliyor olmamızın sonucunda ilimizin 16 ilçesinin geri kalan tek ilçesiyiz" dedi.

Haberler/SİYASET
27.10.2019
Haberi Yazdır
CHP'li Sarı: Kocaali, Sakarya'nın geri kalmış tek ilçesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı basın mensupları ile bir araya geldi. Sarı, Kocaali Belediyesi’nin seçimden sonraki altı ayını değerlendirdi.

Başkan Sarı, “31 Mart Yerel seçimleri sonucunda Millet İttifakı olarak 2 CHP + 2 İYİ Parti’li üyelerden oluşan grubumuzun CHP’li meclis üyesi arkadaşlarımın başkanı olarak bugün düzenlediğimiz toplantıda 6 aylık süreci bilgilendirme toplantısını gerçekleştirmekteyiz. Bizler bu ilçede ilçenin sorunları ile birlikte yaşamaktayız. Yıllardır iktidar mensubu belediyeler yönetemeyen yöneticiler tarafından yönetiliyor olmamızın sonucunda ilimizin 16 ilçesinin geri kalan tek ilçesiyiz. Belediye meclisinde oluşan grubumuz ile birlikte ilçemizin yararına ortak hareket edilecek, her konuda meclis üyesi arkadaşlarımız, belediye yönetimine destek olduk, olmaya devam edeceğiz. Örneğin; İlçede üniversite sorununun aşılmasında ve meslek yüksekokulunun açılma kararının çıkmasında hayırsever iş adamı Turan Kalfa’nın ve belediyenin çalışmalarına destek olduk” dedi.

“HEP DESTEK OLDUK”
Sarı, “Belediye tabelasına T.C. ibaresinin konulmasını önerdik destek olduk. Şehir merkezi imar planının gerçekleşmesine destek olduk, ilçe sınırlarının yerleşiminin yaşama geçmesini, destekledik. Sağlıklı ve ortak akılla çalışabilmek için önerdiğimiz, komisyonların, 2’si oluşturuldu, fakat daha komisyon çalışmalarına başlanmadı. Kent konseyi kurulması önerimiz yaşama geçirilmedi, meclis toplantılarımızın canlı yayınlanması önerimiz geçte olsa bundan sonra uygulanacak. Buraya kadar dikkat ettiyseniz para, yatırım, kalkınma, tasarruf ve gelir arttırıcı bir konu geçmedi” ifadelerine yer verdi.

“ÇOĞUNLUĞA GÜVENDİLER”
Sarı, “İmar komisyonu ve plan bütçe komisyonunda çalışmalar başlandığından komisyondaki üye arkadaşlarımız öneri ve karşı duruşlarıyla, çalışmalara destek oldular önerilerde bulundular, fakat bu önermeler ciddiye alınmadı, iktidar mensubu arkadaşlar ve belediye başkanımız, yine kendi bildiklerini matematiksel çoğunluklarına güvenerek yaşama geçirmeye devam ettiler. Şöyle ki, 24 adet parselin toplamda 8000m² bulan arsa satışını gündeme getirdiler, meclis üyesi arkadaşlarımız Kocaali’nin varlıklarını satmayın, gençlerimizin geleceğini karartmayın diyerek karşı çıktık” şeklinde konuştu.

“İDAREYE SESLENİYORUZ”
Sarı, “Sayın Başkan, bölgemiz sel felaketi yaşadı bu arsaların satışından elde edilen gelirin üçte ikisi sel mağduriyetinin karşılanması için kullanılacak diyerek sanki 1 yıl öncesinden bu sel felaketini bildiğini ortaya koydu. Çoğunluklarına güvenerek satış kararı aldılar. Bizlerde Kocaali halkı adına çıkarlarının korunması için, süresi içerisinde millet ittifakı meclis üyesi arkadaşlarımız tarafından idare mahkemesine başvurduk. Şimdi biz buradan idareye sesleniyoruz. Bu mahkeme süreci tamamlanıncaya kadar satış kararınızı askıya alın ve durdurun” ifadelerini kullandı.

“GERÇEĞİ YANSITMIYOR”
Sarı, “Bir diğer komisyon olan plan ve bütçe komisyon üyemiz Sayın Turan Kalfa, tahmini bütçe oluşturulma çalışmalarında yaptığı incelemeler sonucunda bütçenin, gerçeği yansıtmadığını belirterek, nasıl olması gerektiğinde söyleyerek önermelerde bulunmuş fakat bu da oylu çokluğuyla zaman daraldı gerekçesiyle kabul edildi. Bunun üzerine yine Kocaali halkı adına, millet ittifakı meclis üyeleri yazılı önergesiyle geriye dönük harcamaların, detay faturalarını istemiştir. Sayın başkan, yazılı olarak cevap vereceğini belirterek oturumu kapatmıştır” dedi.

“YARDIMCI OLUN”
Sarı son olarak, “Sayın Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerine sesleniyorum. Kocaali’nin çıkarlarını kollaması adına, ilçenin kalkınmasına adına mantıklı tüm projelerinize destek olup, sizinle birlikte hareket ederek yollara düşeceğimizi biliriz. Millet ittifakı meclis üyesi arkadaşlarımıza sesleniyorum. Sizler görev süremiz boyunca birlikte verdiğimiz haklı mücadelemizde CHP örgütü adına sizinle birlikte olduğumuzu biliniz. Saygıdeğer Kocaali halkına buradan sesleniyorum. Bundan sonraki meclis toplantılarını izleyiniz. Haklarınıza sahip çıkınız, seçtiklerinize hata yapmamaları için çalışmalarına kent konseylerinde katılarak yardımcı olunuz” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın