https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 30° Adapazarı
Sabah
03:33
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:09
http://sakaryaradyomega.com/

Özkoç böyle sordu: 18 milyar liralık yatırım nereye yapıldı?

CHP Grup Başkan vekili Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya'ya 6 yılda 21 milyar lira yatırım yapıldığı sözlerini hatırlatarak, "Kalkınma Bakanlığı'nın verilerine göre Sakarya'ya 6 yılda toplam 2 milyar 336 milyon 561 bin lira" dedi.

Haberler/SİYASET
06.06.2018
Haberi Yazdır
Özkoç böyle sordu: 18 milyar liralık yatırım nereye yapıldı?

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, parti binasında düzenlenen basın toplantısında eski stadın millet bahçesi olmasının Sakarya'ya büyük bir kazanım olduğunu belirtti.

Demokrasi Meydanı'nda Sakaryalılara seslenerek mitinge konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan eski Atatürk Stadyumu arsası için müjde vermişti. Erdoğan, Sakarya'ya gelmeden önce konuyla ilgili TOKİ Başkanı ile görüştüğünü ve arsayı satın alan kişiye başka bir yerden arsa verileceğini söylemişti.

CHP Sakarya Milletvekili Özkoç bu kararın Sakarya'ya büyük bir kazanım olduğunu dile getirerek: "Öncelikle böyle bir kentte yaşadığım için çok mutluyum. Böyle bir kenti beton yığınına dönüştürmemek gerekir. Stadyumla igili bir karar çıktı. Sayın Erdoğan'ın bu kararını memnuniyetle karşılıyorum. Alınan bu kadar için de Sakaryamıza büyük bir kazanım oldu. Bu stadyumun alanı ordaki kent parkı ile birlikte birleşip kentin nefes alabileceği bir alan haline gelmelidir." dedi.

Özkoç, "Sakaryaspor da unutulmamalı. Orada nice mutluluklar yaşatan Sakaryaspor'u hatırlatan, onunla özdeşleşen bir alan da yaratılmalı. Sakaryalı insanlar geldiğinde, Sakarya'nın tarihini orada görmeliler. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Kalkınma Bakanlığı'nın verilerine göre Sakarya'ya 6 yılda toplam 2 milyar 336 milyon 561 bin lira yatırım yapıldığını açıkladı.
Özkoç, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada 6 yılda 21 milyar lira yatırım yaptığını söyledi. Bizim, Sakaryalıların ve devletin bilmediği 18 milyar 663 milyon 439 bin liralık yatırım nerede? Cevabını istiyoruz" dedi. 

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır da Sakarya'nın daha iyi olması için sürekli çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharram İnce'nin 9 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'te Kent Meydanı'nda miting düzenleyeceğini kaydetti.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın