Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 4° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:40
Akşam
18:02
Yatsı
19:27
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

CHP'li Özkoç aday olan o isme böyle dedi: 'Kendini bilmez'

Sakarya'yı bağnaz ve yobaz yöresi olarak tanımlayan CHP aday adayı Prof. Dr. Bülent Turan yaptığı açıklamalarla büyük tepki toplamıştı. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç konuyla ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu.

Haberler/SİYASET
14.05.2018
Haberi Yazdır
CHP'li Özkoç aday olan o isme böyle dedi: 'Kendini bilmez'

Prof. Dr. Bülent Turan, CHP Sakarya Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu il binasında gerçekleştirmiş ve düzenlediği basın toplantısıyla açıklamıştı. Turan, il binasında yaptığı açıklamada Sakarya'yı bağnaz ve yobaz yöresi olarak tanımladı.  Aday adayı olan Turan'ın bu sözleri vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı.

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sakarya'ya hakaret içeren açıklamalarda bulunan Turan'a tepki göstererek kamuoyuna basın açıklaması yaptı.

Özkoç konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

Ben bu kentin çocuğuyum.

Bütün herşeyimi bu kente borçluyum.

Kimse, yaşadığım bu güzel kentin insanlarıyla ilgili “gerici ve yobaz” diyemez.

Hiç kimse profesör olmakla, doktor olmakla aydın olamaz.

Gericilik ve yobazlık, insanları kucaklama anlayışından yoksun, geldiği yere saygısı olmayan anlayışın ta kendisidir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden herkes aday adayı olabilir. Ama ülkesine, milletine saygısı bulunmayan hiç kimse aday olamaz.

Benim bütün değerlerimi bana kazandıran insanlarımla ilgili kimsenin böyle konuşmaya hakkı yoktur.

Ben Sakarya’da yaşadığım müddetçe, ister CHP’li olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, kimseyi kendi insanımla ilgili böyle konuşturmam.

Konuşursa da gereğini yaparım.

Bu arada kendini bilmez bir kişinin beyanına, mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve bundan siyasi menfaat sağlamaya çalışan insanlar, asıl kendi insanını önemsemeyen, küçük düşürmekten sakınmayan insanlardır. Bunlarla da mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.

Tüm halkımıza saygılarımla.

Yorumlar 1
Emin 14.05.2018 18:29:06
Sayin Ozkoc Sayin vekil Mecliste HDPKK ‘lilar icin Selahattin Dermistas icin Konusma Yaparkende Lutfen Sakaryali Oldugunu Unutma. Sen sakaryali Olup Onlari Savunamazsin.