Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
05:35
Öğle
13:12
İkindi
16:34
Akşam
19:14
Yatsı
20:33
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15
https://www.littlecaesars.com.tr/

Isır bir şey anlattı ama ne anlattı kimse anlamadı!

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Söğütlü'de rant iddialarını gündeme taşıdı. Ancak Isır'ın basına gönderdiği o bültende yer verdiği ifadelerden kimse bir şey anlamadı. Ya da herkes biliyormuş gibi anlatılan o konunun ne olduğunu basın çözemedi.

Haberler/SİYASET
10.03.2018
Haberi Yazdır
Isır bir şey anlattı ama ne anlattı kimse anlamadı!

GÜÇLENDİRMEDEN ANLATTI

Isır, en verimli tarım arazilerinin heba edilmek istendiğini anlatırken, "Erzincan’nın kalkınmasına yardımcı olmak için kurulan Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) ya Erzincan yerine Söğütlü’yü kalkındırmak istemiş ya da Erzincan’ın kalkınması için Söğütlü’nün verimli topraklarını harcamaya karar vermiş belki de her ikisini de bahane edip kişisel kalkınmalarının temellerini Söğütlü’de atmaya karar vermiş" dedi

Isır şunları söyledi; "Kendilerince projelerine dayanak sağlasın diye projenin gerçekleştirileceği arsaların bulunduğu Söğütlü Kantar köyünde değil komşu köyde imza toplayan herkes; başkalarının yerine atılan, soyadı değişen insanlar adına hem eski hem yeni soyadıyla başkalarınca atılan imzalarla kimseyi ikna edemeyeceklerini bilmelidir. Mahkemeye taşınan süreçte bilirkişinin bir yılda üç kez ürün alındığı için çok değerli dediği tarlalarda; kardeşi darbe girişiminde şaibe altında kalan kardeşi için iki kez tutuklama kararı alınan eski AKP Genel başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin “Kantar Sulama Göleti'nin faaliyete başlamasının Söğütlü'nün birçok köyünde gerçekleştirilen tarımsal üretim için hayati öneme sahip olduğunu ve vakit kaybetmeden harekete geçilmesi gerektir” dediği ve halen inşaatı devletin parası ve imkanlarıyla devam edilen sulama göletinin iki yıl önce 2015 yılındaki ERSİAD proje görsellerinde olması ERSİAD adına eşsiz bir ileri görüşlülüktür. 

SÖYLEMLER 
Devletin parası ve imkanlarıyla “sözde OSB” yapılmak istenen tarlaları sulamak için yapılan göletin önemini “Söğütlü bölgesinde tarım ile uğraşan hemşerilerimiz için bu sulama göletinin ne derece önemli olduğunun farkındayız. Konu hakkında gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Böylesine önemli bir ihtiyacın Söğütlü'ye kazandırılması için bundan sonraki aşamaların da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kantar Sulama Göleti'nin şimdiden Söğütlü'ye hayırlı olmasını diliyorum” diyen Şaban Dişli gibi önemsiyor ve destekliyoruz. 4000 konutta kimler oturacak
Söğütlü’de tarla sahibi köylülerimizi, çocuklarınız işe kavuşacak diye iknaya çalışan proje yürütücülerine sormak istiyoruz; madem burada köylülerin çocukları çalışacak niçin proje dahilinde 4000 konut inşaa ediyorsunuz? 
Bu konutlarda kim oturacak?


Burada fabrika kuracak yatırımcıların birbirlerini tanıdığını ve bu tanışmanın önemini tanıtım videolarında uzun uzun anlatan proje sahiplerine itiraf etmek isteriz ki ilk kez birbirini tanıyan 150 sanayicinin bir araya gelerek OSB kurduğunu görmenin şaşkınlığını yaşıyoruz.


CESURCA KONUŞTU 
Buradan bir soru da Büyükşehir Belediye Başkanına sormak istiyoruz; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu  “Yeşil alanları, tarım alanlarını, parkları, meydanları beton binalarla doldurmak bizim sorumluluk anlayışımızla bağdaşmaz. Kentin imarını korumak, kentin geleceğini kurmaktır” güzellemesini anlaşılan söz konusu rant olunca bir kenara mı bırakıyorsunuz,yoksa filden büyük fil avcısı mı var? Toçoğluna dokunmayan yılan bin mi yaşıyor? Emir demiri mi kesiyor?
Isır; CHP olarak tarım ve hayvancılıkta yapılan yanlışların sonucunun en acı şekilde yaşandığı her tarım ürününün başka bir ülkeden ithal edildiği bu günlerde verimli tarım alanlarımızın ranta kurban edilmemesini sanayi alanları ve rant projeleri için tarım dışı çorak alanlarda projelendirme yapılmasını önemsiyor ve istiyoruz" dedi

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın