https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:20
Öğle
13:04
İkindi
17:03
Akşam
20:39
Yatsı
22:29
http://sakaryaradyomega.com/

CHP Adapazarı'ndan doğal gaz zammına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı ilçe başkanı Fatma Kurtuluş ve yönetimi, doğal gaz ve elektrik fiyatına art arda yapılan yüzde 29,5 oranında zam yapılmasına AGDAŞ önünde tepki gösterdiler.

Haberler/SİYASET
06.10.2018
Haberi Yazdır
CHP Adapazarı'ndan doğal gaz zammına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı ilçe başkanı Fatma Kurtuluş ve yönetimi, doğal gaz ve elektrik fiyatına art arda yapılan yüzde 29,5 oranında zam yapılmasına AGDAŞ önünde tepki gösterdiler.

 

AGDAŞ önünde toplanarak açıklama yapan CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve yönetimi, "Sayın Cumhurbaşkanımız kriz yok derken doğalgaza ve elektriğe 3 ayda 3 kez zam geldi. %18,5 zammın üzerine ekim ayında yapılan zam ile 3 ayda 29,5 zam gelmiş oldu. Konutlardaki doğalgaz zam artışı ayın sonunda bizlerin yani vatandaşın cebinden çıkacak. Sanayide kullanılan gaz fiyatının artışı’ da ürettiği mallara yansıyarak eninde sonunda vatandaşın cebinden alınacaktır. Sadece doğalgaz’ mı? 24 Haziran seçimlerinden sonra iğneden ipliği emekçilerin kullandığı her ürüne adeta zam yağıyor. Hükümet ise bu zamların kendi 16 yıllık ekonomi politikaları ile bir ilgisi yokmuş gibi aracılar, spekülatörler, stokçular, karaborsacılar zam yapıyormuş gibi kimi marketlere göstermelik denetçiler göndererek aracıları marketçileri hatta Pazar esnafı ile geçim sıkıntısıyla “çatacak” yer arayan vatandaşı karşı karşıya getirerek kendisini aradan çeken bir yöntem izliyor. Kuşkusuz’ ki spekülatörler aracılar büyük hiper ve süper market sahipleri etiketlerle oynama düzeyinde zamlara katkı yapıyordur. Ama onlarınki sadece kısmi bir katkıdır. Akp hükümetinin 16 yıllık ekonomi politikasının oluşturduğu ortamın büyüttüğü, “dün bir yılda kazandığımı bugün bir ayda kazanma zamanıdır” diyen spekülatör stokçu takımı ise elbette yerel ve merkezi siyasetin himayesinde işlerini yürütmektedir.

Bu son elektrik ve doğalgaz zamları açık bir biçimde göstermiştir ki sermaye ve hükümeti, ekonomik krizin yükünü işçilere emekçilere halkımıza yıkmaktadır.

Vatandaş olarak krizin yükünü üzerimizden çekin. Zamları geri çekerek spekülatörler, karaborsacılar ve stokçuları denetim altına alarak teşhir edin. Fiyatlara narh konularak aracıların, marketlerin ve esnafın belirlenmiş fiyatları aşıp aşmadıklarını sıkı bir denetim mekanizması ile oluşturun. Krizin faturasını bizlere ödettirmeyin." dedi.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın