Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:40
Öğle
13:05
İkindi
16:49
Akşam
19:49
Yatsı
21:15
http://sakaryaradyomega.com/

Cemal Yaman belediye başkanlarına seslendi

Enflasyondaki artışa dikkat çekerek belediye başkanlarına seslenen Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, "Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarımız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödeme belde de ikamet eden işçilere bir hizmet olduğunu biliniz" dedi.

Haberler/EKONOMİ
10.06.2019
Haberi Yazdır
Cemal Yaman belediye başkanlarına seslendi

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, sürekli işçi kadrosuna alınan taşeron işçilerin altışar aylık dönemler için ‘yüzde 4’ uygulanan ücret zam oranının yükseltilmesi için belediye başkanlarına seslendi.

Yaman, enflasyondaki artışa dikkat çekerek, kadroya geçirilen işçilere enflasyon farkını imkanlar dahilinde ödemesini talep etti.

SEÇİMLER BİTTİ ŞİMDİ HİZMET ZAMANI
Belediyelerde küçümsenmeyecek sayıda bir işçi topluluğunun yaşadığını belirten Yaman, "Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza sesleniyorum. Seçimler bitti. Şimdi hizmet zamanı. Hepinize Allah kolaylıklar versin. Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği ve ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bu dönemde işinizin kolay olmadığını biliyoruz. Belediyelerimizde sayıları küçümsenmeyecek br işçi topluluğu yaşıyor." dedi.

YÜKSEK ENFLASYON
Enflasyondaki artışa dikkat çeken Yaman, "Çalışan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu taşeron olup 2018 yılında çıkartılan 696 KHK ile kadroya geçmişlerdir. Yine 2018 yılında yüksek hakem kurulu tarafından belirtilen sözleşme şartlarında 2020 yılının 6. ayına kadar çalışmalarına devam edeceklerdir. Bu kardeşlerimize öngörülen zam miktarı 6 ayda bir yüzde 4'tür. Kaldı ki 2018 yılında enflasyon yüzde 26 ama kendilerine öngörülen rakam yüzde 8'dir." dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENDİ
Sakarya'daki belediye başkanlarına seslenerek sürekli işçi kadrosuna alınan taşeron işçilerin enflasyon farkını imkanlar dahilinde ödenmesini talep ettiklerini dile getiren Yaman, "Sendikalar özellikle Türk-İş Bursa'da, İstanbul'da ve Kocaeli'de seçilen belediye başkanlarımıza konuyu anlatmış ve aradaki enflasyon farkı işçilere 2019 yılında ödenmiştir. Şimdi bizde Sakarya'daki tüm belediye başkanlarımıza sesleniyoruz. Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon  farkını imkanlarımız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödeme beldenize, belde de ikamet eden işçilere bir hizmet olduğunu biliniz ve bunu sizlerden kamuoyuna açıklama yaparak bekliyoruz." diye konuştu.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın