Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 18° Adapazarı
Sabah
06:04
Öğle
13:16
İkindi
16:21
Akşam
18:54
Yatsı
20:13
http://sakaryaradyomega.com/

Cemaatin isteği üzerine Orhan Camii'ye çiçekler konulacak

Geçtiğimiz haftalarda şikayet üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhan Camii Meydanı'ndaki işletmelerinin önlerine çiçekler konularak meydandaki yer işgallerine sınırlama getirilmişti. Bu düzenlemenin ardından bu kez de cami bahçesine çiçekler konulacağı öğrenildi.

Haberler/GÜNCEL
12.09.2019
Haberi Yazdır
Cemaatin isteği üzerine Orhan Camii'ye çiçekler konulacak

Orhan Cami'nin duvarlarının yıkılmasıyla meydan haline getirilen Orhan Cami Meydanı bölgedeki işletmelerin işgaline uğramıştı.

ŞİKAYET ÜSTÜNE MALZEMELER KALDIRILDI
Vatandaşların CİMER'e şikayeti sonrasında Orhan Cami Meydanı'nda işletmeler tarafından yaya yollarına koyulan ve aynı zamanda Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün alanını işgal eden masa, sandalye ve tabure gibi malzemeler Büyükşehir Belediyesi'nin getirdiği düzenlemeyle meydandan kaldırıldı. 

2 METRE ALAN HAKKI TANINDI
Söz konusu bir süre önce hayata geçirilen yeni düzenlemeyle meydandaki işletmelere dükkan önünden 2 metre kadar bir alan hakkı tanınarak işgallere karşı dükkan önlerine tanınan sınırın geçilmemesi için çiçeklerle önlem alındı.

ORHAN CAMİ'YE ÇİÇEKLİ ÖNLEM
Bu düzenlemenin ardından bu kez de cami bahçesine çiçeklerle önlem alınacağı öğrenildi. Cemaatin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı öğrenilen yeni düzenlemenin cami bahçesinin yaya yolu ile daha yüksek çiçeklerle ayrılacağı belirtildi. 

Böylelikle cemaatin namaz kılarken yaşadığı rahatlığın bu yeni düzenlemeyle son bulacağı belirtiliyor.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın