Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
03:22
Öğle
13:06
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31
http://sakaryaradyomega.com/

CADDER Başkanı Turgaç, köpek ısırmaları hakkında konuştu

Çark Caddesinde bir kişiyi köpek ısırması sonrasında Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği (CADDER) Başkanı Kemal Turgaç, basın açıklamasında bulundu.

Haberler/GÜNCEL
10.01.2019
Haberi Yazdır
CADDER Başkanı Turgaç, köpek ısırmaları hakkında konuştu

Kentin en işlek caddelerinden biri olan Çark Caddesinde başı boş köpeklerin vatandaşlara saldırarak ısırma vakalarının artması sonrasında Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Turgaç basın açıklamasında bulundu.

Son 15 gün içinde 3 tane ısırılma vakası yaşandığına dikkat çeken Turgaç, hiç bir canlının zarar görmemesi için en doğru kararın verilmesi gerektiğini söyledi.

Turgaç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
"Maalesef ki bu kadim dostlarımızın şehrin en kalabalık caddesinde sayıları ve yaramazlıkları her geçen gün artmaktadır. Onlar zor şartlarda yaşayan ve psikolojileri bozuk olan dostlarımızdır. Bu yüzden farkında olmadan bizlere bazen zarar verebiliyorlar. "

DOĞRU BİR KARAR GEREKİYOR
"Son on beş gün içinde üç tane ısırılma vakası yaşamış bulunuyoruz. Bizler hem onların hem de bizim için en doğru kararı vermemiz gerekiyor. İleride bizleri daha derinden üzebilecek bir konuyu başımıza gelmeden çözümlemeli sorumlu davranmamız hepimizin öncelikli görevidir. Bu bilinçten yola çıkarak bu basın toplantısını düzenlemiş bulunmaktayız.

SORUMLULARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ
"Amacımız onları dışlamak onlardan tamamen kurtulmak değildir. Tam aksine onların daha iyi bir yaşam için en doğru alana gitmelerini sağlamaktır. İnsanlara zarar vermelerini engellemektir buradan bu konunun muhatabı ve sorumlularını göreve çağırmak istiyoruz. Lütfen bu konuyu önceliğinize alın hiçbir canlı zarar görmesin, üzülmesin, tek gayemiz budur"

 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın