Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:15
Öğle
13:17
İkindi
16:15
Akşam
18:44
Yatsı
20:04
http://sakaryaradyomega.com/

Bülbül'den Üstün'e: Boruları nereye taktıklarını takip ediyoruz

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve birlikte hareket ettiği eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bülbül, Üstün'ün "hortum bağladı" sözlerini "Boruları nereye taktıklarını takip ediyoruz" diye yorumladı.

Haberler/SİYASET
28.08.2019
Haberi Yazdır
Bülbül'den Üstün'e: Boruları nereye taktıklarını takip ediyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ve yönetim kurulu üyeleri,  Adapazarı ilçesinde bulunan bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Programda basın açıklaması yapan Bülbül, ülke gündemine dair birçok konuya değinirken; geçtiğimiz günlerde Sakarya'ya gelerek burada yaptığı konuşmada "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz." diyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün "MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış" sözlerini yorumladı.

"BLÖF YAPILACAK İŞLER DEĞİL BUNLAR"
Davutoğlu'nun sözleriyle alakalı olarak konuşan Bülbül, "Blöf yapılacak işler değil bunlar. Ya ben konuşursam demiş. Birisi derki nedir bu konuşun dediği zaman konuşabilmek lazım o zamanda. Konuşamayacağın bir şey varsa o zaman "ben konuşursam" demiyeceksin o zaman. Bunlar siyasette, özellikle geçmişte başbakanlık yapmış, dışişleri bakanlıı yapmış, diplomasiyi bilen, hangi sözün ne manalara gelebileceğini hesap etme durumunda olan kimselerin daha özenle takip etmesi gereken bir mesele. Bu yaklaşımın Türkiye'ye de faydalı olduğunu düşünmüyorum, kendi siyasetlerine de fayda getireceğini düşünmüyorum. Millet nezdinde takdir toplayacak işler değil bunlar. Böyle değerlendirmekte fayda var." dedi.

Ayhan Sefer Üstün'ün "MHP adeta AK Parti tabanına hortum bağlamış" sözlerine ilişkin konuşan Bülbül, "Ayhan Sefer üstünün ifadeleri, geçmiş dönem Sakarya'da milletvekilliği yapmış, mecliste de belli kademelerde bulunmuş birisi olarak yakışıksız ifadelerdir. Bu sözleri doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum. Polemik arzusu içerisinde değilim, polemiğinde bir anlamı yok. Ancak hortum bağladı diyenlerin şuan boruları nereye taktıklarını da takip ediyoruz. MHP AK Parti'ye hortum bağladı denilen yerde geliş ziyaretlerinde takip ettiğimiz kadarıyla MHP'den veya CHP'den kimseyi görmedik. Onların boruyu nereye bağlamak istediklerinide iyi takip ediyoruz. Onlar kendi doğruları ve düşünceleri çerçevesinde hareket ediyorlar. Bizim o noktada daha fazla bir yorum yapmamız uygun olmaz. Ama MHP milli bir duruş, milli bir tavır içerisindedir. Bunu dönem dönem takdir edenler olur. Bunlar geçmiş dönemde başka siyasi partilere oy vermişlerdir. Geçmişte AK Parti'ye oy veren bir seçmen MHP'ye oy vermiş olabilir. Ama AK Parti'ye oy vermiş bir seçmenle 2002 öncesinde çok rahatlıkla MHP seçmenide olmuş olabilir. Dolayısıyla o seçmenin kime ait olduğu gibi bir yorum yanlış bir yorumdur. Partilerin kendi teşkilatı vardır. Teşkilatlar benim diyebilirsin ama seçmen benimdir diyemeyiz. Seçmen Türk seçmenidir. Bugün buraya destek olur, yarın başka bir yere destek olur. Bunlar gayet doğal şeylerdir. Kaldı ki AK Parti ve MHP arasında şuan itibariyle bu manada bir geçişkenlik olmasında bir sıkıntı olmaz. Çünkü aynı hedeflere yönelmiş olan bir durum söz konusu." ifadelerinde bulundu.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın