Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:42
Öğle
13:09
İkindi
17:07
Akşam
20:35
Yatsı
22:19
http://sakaryaradyomega.com/

Bülbül: 'Fındık fiyatı doğru yapılandırılmalı'

MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül fındıkla ilgili basın toplantısı düzenledi. Fındığın maliyetinin yüksek olduğunu ve üreticinin 3 yıldır mağdur olduğunu söyleyen Bülbül, “Fındığın değeri en az 14 ve 15 TL olmalı.” dedi.

Haberler/SİYASET
08.08.2018
Haberi Yazdır
Bülbül: 'Fındık fiyatı doğru yapılandırılmalı'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Teşkilatı binasında yaklaşan sezon öncesinde fındık alımı ve fındık fiyatları hususunda basın toplantısı düzenledi.

Bülbül, fındık fiyatı ve tahmini rekolteyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bülbül, fındık fiyatının geçen seneki fiyatları yakalayamaması durumunda üreticinin mağdur olacağını anlamına geleceğini kaydetti.

Yaklaşık 3 yıldır fındık üreticilerinin mağduriyet yaşadığını dile getiren Bülbül, "Fındık rekoltesinin az olduğu bir süreçte dolar bazında geçen seneki fiyatı yakalayamayacaksa bu üreticinin mağdur olduğu anlamına gelir. 3 yıldır fındık üreticileri mağduriyet yaşıyor. Yeterince sahip çıkılmadı. Bunların dertlerine bir çözüm olması açısından TMO’nun yeni Bakanlar Kurulu kararı ile devreye sokulması gerektiğini düşünüyoruz.  Bu sebeple verilecek fiyat değerlendirilecekken ülke şartları denilerek yol izlenmemeli. En az 14 ve 15 TL değeri olmalı fındığın. Bu üreticinin hak ettiği bir fiyattır, bu fiyat bu fındığın minimum değerini verdiği bir rakam olur. Fındık üreticinin arkasında olduğumuzu ve üretici lehine olan her kararda destekçileri olacağımızı  belirtiyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın