Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 11° Adapazarı
Sabah
04:58
Öğle
13:06
İkindi
16:43
Akşam
19:35
Yatsı
20:58
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Bu geceye dikkat! Meteoroloji’den Sakarya'ya ‘sarı uyarı’

Soğuk hava dalgası geçtiğimiz gün etkili olmaya başladı ve bugün etkisini artırıyor. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Sakarya'da akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olacak. Kar yağışının akşam saatlerinden itibaren Pazar günü sabah saatlerine kadar kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Haberler/YAŞAM
07.02.2020
Haberi Yazdır
Bu geceye dikkat! Meteoroloji’den Sakarya'ya ‘sarı uyarı’

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji Sakarya için kar uyarısında bulunmuştu ancak beklenen kar yağışı henüz gerçekleşmedi. Kara hasret kalan Sakaryalılar "Kar ne zaman yağacak?" sorusunun yanıtını ararken, Meteoroloji kar için yeni bir tarih vererek; Cuma, Cumartesi ve Pazar günü için sarı kategoride kar uyarısı yaptı.

BU AKŞAM YOĞUN KAR ETKİLİ OLACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda kar yağışının bu akşam saatlerinde başlayacağı kaydedildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, kent genelinde akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olacak. Bugün çok bulutlu geçen havanın; akşam saatlerinden itibaren Pazar günü sabah saatlerine kadar kuvvetli yer yer yoğun kar (20-50 cm.) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUN UYARISI
Yağışların yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

5 GÜNLÜK TAHMİN

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın