Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

BBP'nin Akyazı ilçe başkanı Nayim Yolcu oldu

Büyük Birlik Partisi Akyazı ilçe kongresi Akyazı Kongre ve Kültür merkezinde yapıldı. Kongre sonucu ilçe başkanlığına Nayim Yolcu seçildi.

Haberler/SİYASET
14.05.2018
Haberi Yazdır
BBP'nin Akyazı ilçe başkanı Nayim Yolcu oldu

Büyük Birlik Partisi Akyazı ilçe teşkilatı 2. Olağan kongresi 13 Mayıs Pazar günü Millet vekili Aday Adayı Eyüp Yılmaz'ın Divan Başkanlığında Akyazı Kültür merkezinde yapıldı. 
Nayim Yolçu başkanlığında tek listeyle gidilen kongrede tüm parti üyelerinin yanı sıra Akyazı’da bulunan diğer Siyasi parti başkanları da katılım gösterdi.

Kongre Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Cevat Ayhan Camii Müezzini Remzi Ürkan’ın Kur’an-i Kerim okumasıyla devam eden kongre, Gelir gider raporları’nın okunması ve kabulü oylaması yapıldı.

Yapılan oylamanın ardından Büyük Birlik Partisi Akyazı İlçe başkanı Ömer Kurt kürsüye çıkarak veda konuşması yaptı. Kurt;  8 yıldır görev yaptığım ve son 3 yıldır İlçe başkanlığı yaptığım görevimin sonu gelmiş bulunmaktayım. Bayrağımızın daha yukarıya çıkması için dava arkadaşıma bayrağımı bırakıyorum. Bizler Büyük Birlik partisinin neferleri olarak ihtiyaç duyulduğu an alacağımız her görevi laikiyle yerine getirebilmek için çaba sarf etmeye çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Sözlerim sonuna gelirken yeni yönetimin her daim yanında olabileceğimi belirtmek isterim, dedi.

İlçe başkan adayı Nayim Yolcu konuşmasında “ Sayın İl başkan vekilim, Sivil toplum kuruluş üyeleri, basınımızın güzide temsilcileri, hanım efendiler beyefendiler Akyazı İlçemizin 2.ci olağan kongresine hoş geldiniz. Derdiğimiz politika yapmak değil derdimiz kanımızın son damlasına kadar bu vatan için mücadele etmektir. Büyük Birlik partisi gelen başkanı sayın Mustafa Desteci ve teşkilatlarımızın bizlere tevdi ettikleri Millete hizmet etme görevini resmileştirmek üzere toplandık.  Sizlerin huzurunda bana ve yönetimime bu görevi laik görenlere şahsım adıma teşekkür ediyorum. Değerli İlçe başkanım Ömer Kurt beye yatığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, dedi.

İl Başkan vekili Hüvaderdi Kervankıran, BBP Sakarya Milletvekili Aday adayı Mustafa Serdar ve il başkan yardımcısı Hüseyin Yüsküp’de kongrede selamlama konuşması yaptılar.Yapılan konuşmaların ardından tek aday ve tek listeyle İlçe başkanlığı oylamasına geçildi.Yapılan oylamada Nayim Yolçu ilçe başkanlığına seçildi.

Kongreye Sakarya İl başkan yardımcısı Hüvaderdi Kervankıran, Karapürçek İlçe başkanı Halil Can, Kaynarca İlçe başkanı Kubilay Ferdi Özen, Serdivan İlçe başkanı  Ahmet Bilgin, Arifiye İlçe başkanı Cemil Kaya, Ak parti İlçe başkanı Feyzi Bora, MHP Sakarya Milletvekili aday adayı Ali Doğan Eroğlu, MHP İlçe başkanı Ali Dertli, Büyük birlik partisi Milletvekili Aday adayları Eyüp Yılmaz,Hüdaverdi Kervankıran,Eray Yeşilçimen,Sezgin İnan,İsmail Cankat,Aydın Menteşoğlu,Ali Uzun,Mustafa Serdar ve Parti Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK’lar, Oda başkanları, ve vatandaşlar katıldı.

Kongrenin ardından katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın