Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 22° Adapazarı
Sabah
06:10
Öğle
12:48
İkindi
15:24
Akşam
17:48
Yatsı
19:11
http://sakaryaradyomega.com/

ASKF'dan Sakaryaspor açıklaması

ASKF Yönetim Kurulu, Futbol Disiplin Kurulu, Futbol Tertip Kurulu ve Saha Komiserleri Derneği, Sakaryaspor üzerinden ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve federasyonu için basında çıkan eleştirilere yönelik ortak açıklama yaptı. Açıklamada, "ASKF, bu ilin futbol lokomatifidir, Sakaryaspor'un hammaddesidir" denildi.

Haberler/SPOR
13.08.2019
Haberi Yazdır
ASKF'dan Sakaryaspor açıklaması

Son dönemlerde Sakaryaspor üzerinden ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve federasyonu için basında yapılan açıklamalar ve eleştiriler için ASKF Yönetim Kurulu, Futbol Disiplin Kurulu, Futbol Tertip Kurulu ve Saha Komiserleri Derneği ortak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada ASKF Başkanı ve Sakaryaspor Başkanvekili Yaşar Zımba’ya destek mesajı verilirken, Zımba'ya karşı haksız bir karalama yapıldığı vurgulandı.

Yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Başkan Yaşar Zımba’nın Sakaryaspor dan bir kuruş menfaati veya çıkarı yoktur. Sadece Futbol ve hizmet etme aşkı ile ASKF Yönetim kurul üyesi aynı zamanda Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant’a destek için yönetimdedir. Amacı sadece amatör liglerden, Sakaryalı sporcular içinden Sakaryaspor alt yapısı ve A Takımında oynayacak gençlerin önünü açmaktır. Her kurumda simge isimler vardır. Her kurumda Popüler kişiler vardır. Yaşar Zımba’nın simge isim olması onun karalanmasını gerektirmez.

Sakaryaspor A.Ş.’nin başına geçmesi sadece başkanı rahatlatmak, maddi oluşabilecek sorunlar karşısında Sakaryaspor başkanının yükünü hafifletip Sakaryaspor için daha verimli çalışmasını sağlamaktır. Yoksa hiç kimse bu kadar borç yükü içinde bir Sakaryaspor A..Ş’nin Başkanı olurmu? Bu bir aslında hayat riskidir. Kaç kişi milyonluk borçların üstüne Başkan olabilir?

"ZIMBA SADECE YÖNETİM İÇİNDE BAŞKANVEKİLİDİR"
Sakaryaspor bir kurumdur bu ilin gururudur, takımıdır. Bu takımında bir yönetim kurulu başkanı vardır. Yaşar Zımba sadece yönetim içinde Başkan vekilidir. O da sadece, O kadar. ASKF başkanı olması, eski siyasetçi olması, simge olması, popüler olması onun suçu değildir.

Yaşar Zımba gençliğinden itibaren amatör Futbol oynamış, iki dönem Akyazıspor profesyonel ligde iken takımının başkanlığını yapmış, Türkiye Amatör spor kulüpleri konfederasyonu icra kurul üyesidir. Yaşar Zımba’nın çevresi olan en kıdemli yönetici olarak Sakaryaspor’a yararı olmaz mı?

"EN AZ 500 BİN TL DESTEK SAĞLAYACAK"
Kendisinin bürokrasi ve çevresel katkıyı kullanması ile Sakaryaspor’a en az 500 bin TL destek sağlayacaktır. Aynı Spor Genel Müdürlüğünden ek ödemeler ile amatör kulüplere yaptırdığı 600 bin Tl yardım gibi... Aynı Erenler stadı tadilatı için Spor bakanlığından çıkarttığı 1 Milyon TL'lik ödenek gibi....

Bizler; Sakaryaspor’umuzun ve ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın her zaman yanında ve destekçisiyiz.

Onu karalamak için Sakaryaspor üzerinden yıpratmaya çalışanların amaçlarını biliyoruz. Bu amaç Yaşar Zımba’yı karalama veya itibarsızlaştırma değil, Sakaryasporun başarısını istememek, çekememektir, farklı hesapların içinde olmaktır. Bu kişiler gerçek Sakaryalı değildir, Sakaryaspor sevdalısı hiç değildir.

“ASKF Sakaryaspor’un hammaddesidir. Alt yapısı, Temelidir”

ASKF ile Sakaryaspor’u bağdaştıramayanlar Futboldan anlamıyor olmakla birlikte, içimizdeki düşmanlardır.

Saygılarımızla..
ASKF Yönetim Kurulu
Futbol Disiplin Kurulu
Futbol İl Tertip Kurulu
Saha Komiserleri Derneği"

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın