http://dermansut.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 10° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:40
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
http://sakaryaradyomega.com/

Asgari ücret zammı için ilk teklif geldi! İşte istenilen ücret

2020 yılı asgari ücretinin ne kadar olacağı tartışılırken Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret için ilk teklifi yaptı. Atalay, "Yaşam maliyeti 2 bin 578 lira. Asgari ücret teklifinde yaşam maliyetinin altında hiçbir şeyi konuşmayız" dedi.

Haberler/EKONOMİ
28.11.2019
Haberi Yazdır
Asgari ücret zammı için ilk teklif geldi! İşte istenilen ücret

2020 yılı asgari ücreti için ilk teklif Türk-İş'ten geldi. Türk-İş'in Sakaryalı Genel Başkanı Ergün Atalay, "Yaşam maliyeti 2 bin 578 TL. Asgari ücret teklifimiz yaşam maliyetinin altında olmayacak" dedi. CHP heyetinin Türk-İş'i ziyareti sırasında konuşan Atalay, nihai rakamı Hak-İş ve DİSK ile görüştükten sonra belirleyeceklerini söyledi.

İLK TOPLANTI 2 ARALIK'TA
Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 2 Aralık Pazartesi günü yapacak. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan asgari ücret tespit komisyonu, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleştirecek. Taraflar, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücretin yeniden tespiti için bir araya gelecek.

SON TOPLANTI YİNE BAKANLIKTA
İlk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanacak. Komisyon, son toplantısını yine bakanlıkta yapacak.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın